Sahte Para Gibisin

Sahte Para Gibisin. Onun kadar aldatıcı, onun gibi boş, onun gibi değersiz ve yıpranmış. Sen hiç sahte para ile yapılan bir alışverişin helal olabileceğini tahmin edebiliyor musun? İşte onun kadar helal olmayacak bir şeysin. Kimileri bunu ticaretin parçası olarak görür ama aslında bunun doğru olmadığını görecek kadar akılsız da değillerdir. Senelerce hizmet edersin bir sektöre ve artık zamanın geldiğinde bir köşeye atılırsın ve kimse senin emeklerinin  ne kadar değer edebileceğini sorgulamaz bile. Ve o andan itibaren de, yerlere atılırsın sahte para gibi. Kimse umursamaz seni artık. Değerin de ederin de kaliten de bellidir. Umursanmaz bir tip olur çıkarsın.

Değersizlik nasıl bir şeydir, anlarsın en sonunda.. Kifayetsiz satırlarla uğraşsan bile şiir denilecek iki mısrayı alt alta koyacak gücü bulamazsın parmaklarında.

Gözden uzak diyarlara  atılırsın adeta. Kaybolman an meselesidir, yitip gitmen bir anlık bir şeydir artık. İşte bu ilişkiler de, aynı sahte paranın insan hayatındaki yeri kadardır. Değersizliğin anlaşılana kadar değerin vardır ama değerin bitince hiç bir şey eskisi gibi olmaz, olamaz, olmamalıdır da zaten.

sahte para gibi
sahte para gibi

Sahte Para Gibisin

Bir parça kağıt gibi buruşturulup kenara atıldığında ah vah edersin ama neden bu sahte kılıfa büründüğünü hiç de sorgulamazsın. Her şeyi sanki insanlar yapıyormuş sanırsın, belki de haklısın ama bunda senin  de payın yok mudur acaba?

Kendini bu sahte para gibi kullandıracak ve gün gelince o sahteliğin anlaşıldığında neler yapabileceksin diye hiç düşünmedin mi?

Yıllar süren bir değerin, bir anda sıfır lira bile etmezken, kendini kaf dağında mı sanırsın?

Cenazende bile 3-5 kişinin olma olasılığı var iken, neden sadece kefene sarılır o koca bedenin de, tabuta koymaya bile gerek görmezler ki seni?

Bak bu gece de değersizsin, bu yılda kadersizdin, bu gün de hasret bile çekemeden  yırtıp attılar seni tam da ortadan, hatta parçalara ayırdılar tüm bedenini..

Şimdi o sahte kimliğinle ederin ne kadar bilemem ama sahte para gibisin artık, onun kadar değersiz  ve bedava…

Denizim.ORG

SubaT

10.11.2018

sahte
sahte

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir