Sanal Ayrılık Masalı

Sanal Ayrılık Masalı çok dinlersiniz. Bu alemde iseniz, bu alemde boy gösteriyorsanız ve sanal sohbet siteleri ile ilgileniyorsanız, elbette bu konu sizi de ilgilendirebilir. Hani bir şarkı vardır, Zeki Müren dile getirmişti. ‘Ayrılık saati varsın da çalsın, bizi ayıramaz biz yaşadıkça

İşte bu tarz bir melankolik yaşansa buna ses edemeyiz ama sanal dünyada yaşanan bir aşkın ayrılığı ne kadar da saçma değil mi? Günlerce veya aylarca, belki de yıllarca sanal bir rumuzun peşinden koşar durursunuz. Güne onunla uyanıp, onunla veda edersiniz geceye. Hatta o kişi evli ise, onu eşinin yanına şarkılar eşliğinde ve romantizm yaratarak uğurlarsınız. Ne kadar da saçma sapan bir ilişki yaşarken, o ilişkiye bir anlam yüklemek daha da saçma aslında.

Bir başkasının koynunda yada tenine soluklanan, onun yaşadığı kafa ile onunla beraber olmaya çalışmak bile başlı başına bir komedili enstantane. Bu yalanlar zincirine alet olduğunuzda zaten o yalanın da ve yalan hayatın da bir parçası olmuşsunuzdur artık. Geriye doğru bisiklete binip pedal çevirmeye benzer bu davranış. Yani saçma ve anlamsız. O ilişkinin bir parçası ve oyun oynayanı olduğunuzda zaten o dram gitmiş, yerine komedi filmi gelmiştir bile.

ayrılık
ayrılık

Sanal Ayrılık Masalı

Bu masalı dinlerken, kendinizi hayal kahramanı zannederek davranıp sizi göklere çıkanları da görürsünüz. Aslında onların hepsi birer efsane yaratma peşinde zaman harcarlar. Realitesi olmayan ve realiteden uzak yaşanan bu hayalperestlik sayesinde, gerçeği görmek mümkün olmaz. Adeta gözlere inen perde ile birlikte, zaman kavramı kalmamış ve rüyalara dalınmıştır.

Görülen her Sanal Ayrılık Masalı, aslında birer acı gerçeğin tam da kendisi olacaktır. Bundan sonra yaşanacak veya yaşanmaya aday ne varsa, hepsi birer muamma ve yaratılış farklılığı olarak kendisini gösterecektir. Dil başka konuşacak, gözler başka bakacak, ayaklar başka yürüyecektir artık. Sanal ayrılık adına ne varsa, bunu gerçek sanıp ağlayanlar bile olacaktır.

Tıpkı, kırmızı başlıklı kız ve kurtun hikayesini gerçek sanıp, bunu reel hayatlarında da olabilecek sananlar gibi. Evet, aslında süpermen bile gerçekti diyebilecek kadar hayal ürünü yaşayanları da gördük. Onları da unutmadık. Hatta biz daha neler gördük bilseniz, güle güle öldük, öyle ki, gülmek bile az kalırdı. ‘ Aklımdasın diyen balıklar, ömrümsün diyen kelebekler bile gördük‘. Bakın şimdi neredeler, başka kucaklarda ve başka kollarda nefesleniyorlar. Sanal ayrılık ve masal, hatta yalan masal, boş hikaye, sahte aşk, aşk bile olmayan bakışlar ve bir o kadar can sıkıcı saçma salak sözlerin adı hiç bir zaman gerçek aşkın yerini tutmayacaktır. Sanala ve yalana devam..

Denizim.ORG Sohbet Siteleri

SubaT

12.10.2018

sanal ayrılık
sanal ayrılık

Sanal Ayrılık Masalı” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir