Sanal Sohbete Edep Ayarı

Sanal Sohbete Edep Ayarı vermeye çalışan bazı yobaz kafalar vardır. Bunlar hayatın her yerinde karşınıza çıkar elbette. Hemen her zaman rastlarsınız muhakkak. İnsanların, kafasını dağıtmak için girdiği bu sanal muhabbet ortamlarında, daima seviyeli olunmalıdır tabii ki. Ama biraz da stres atmak, arada hoş şeyler konuşmak daha anlamlı değil mi sizce?

Hayatınızda sizleri yönetebileceğini sanan insanlar oldukça, zaten başarılı olmanıza engel olan insan sayısı da artacaktır. Haksız eleştiriler, yersiz yergiler ve patavatsız konuşmalardan dolayı tadınızın kaçtığını hissedersiniz. Düşünün bir kere, reel hayatın acımasız çıkmaz yollarında ezildiniz ve bir an olsun bu sıkıntılardan uzak kalmak adına kafanız dağılsın istediniz.

Bir mobil sohbet sitesi bularak, sohbet ve chat yapmaya karar verdiniz. Zaman içerisinde bu siteye uyum sağladınız ve artık devamlı gelmeye başladınız. Düşüncesi ve kafa yapısı olarak kendinizi bu ortama ait hissedebilmeniz için, oradan kendinize bir şeyler benzeştirip yakın davranırsınız.

Ama burada bile öyle yobaz kafalar vardır ki, kara çarşafın altında çırılçıplak duran kadınların kafası gibidir beyinleri. Görgüsüz, sabit ve durağan fikirli, örümcek kafalı yapıları ve kendine olmayan güvensizliklerinden dolayı da karşıdaki insanları bile öyle sanırlar. Bunlar reel hayatlarında da böyledir.

Edep Ayarı
Edep Ayarı

Sanal Sohbete Edep Ayarı

Kendilerini hep bir ayar verme mühendisi sanırlar. Küçük gördükleri insanlar, aslında onların kafalarındaki olmak istedikleri insan profilidir ve olamadıkları için garip bir şekilde kindarlık duyarlar. Bu işte, çok tehlikelidir. Zaman zaman bu tarz insanların varlığı sizi de germeye başlar ve siz asla tavizci bir tutum içine girmezsiniz. Yani olduğunuz gibi olmak zorundasınızdır. Kişiler ve yaptıkları, her zaman karakter yansımasıdır.

Aykırı konuşmalar ve serbest dil, elbette tepki çeker. Ama bir insan, durduğu yeri bilmelidir. Seviyeli olmak daima önemli. Fakat, insanların konuşmalarına ve hareketlerine müdahale edecek kadar seviyesizleşmek de abesle iştigaldir.

Sanal Sohbete Edep Ayarı verdiğini zanneden çağ dışı kalmış ikaz yaratıkları sayesinde, bir gün bu tarz sohbet siteleri de mazi olmaz inşallah. Siz siz olun, uyarılarınızı hep kendinize saklayın.

Denizim.ORG

KRaL

29.09.2018

Sanal Sohbete Edep Ayarı” için 2 yorum

 • 30 Eylül 2018 tarihinde, saat 14:45
  Permalink

  Siz siz olun uyarılarılarinizi hep kendinize saklayın… İnsan ne zaman ki önyargısız, kibirsiz, hoşgörülü olursa sohbet etmenin tadina varır.Emegine sağlık Kral.

  Yanıtla
 • 1 Ekim 2018 tarihinde, saat 13:28
  Permalink

  Haksız eleştiriler, yersiz yergiler ve patavatsız konuşmalardan dolayı tadınızın kaçtığını hissedersiniz.Sonra üzülmeye değmeyeceğini anlarsınız.Cunku gulumsemenizle güçlenen insanlarin size ihtiyacı vardır.Gulumsemeye devam edersiniz

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir