Sanalda Biz Neler Gördük

Sanalda Biz Neler Gördük neler. Muhabbet ederken, ne insanlar tanıdık bu alemde bir bilseniz. Bir şahit olabilseydiniz, derdiniz ki burası nasıl bir dünya, nasıl bir düzen kurulu burada? Burası aşktan nasibini alamamış insanlarla dolu. Burası kendi elemine kendisi bile üzülemeyen insanların bir araya geldiği kendi halinde bir zavallı alem. Sahibi yok, alıcısı yok, para ederi zaten yok, yok da yok. Var olan şey nedir diye soracak olursanız, boşuna yaşanan aşklar, boşa geçirilen zamanlar, sahte arkadaşlıklar ve yalan dostluklarla bir arada var edilmiş bir chat platformu desek daha mantıklı olur.

Kimi zaman üzülür, defalarca ölürsünüz ve bir gidersiniz ki, bir defa asla dönmemecesine kaybolursunuz aniden ortalıklardan ama bir kez gittiğiniz yere yüzlerce kez geri dönersiniz. Buralar yanar ama ateş çıkmaz kimseden, buralar dağılır un ufak olur ama asla bir toz zerreciği kalkmaz, buraların havası da olmaz. Oksijen bulamazsınız, balkon yok-pencere yok.. Ağaç, toprak, su, yiyecek yok. Peki ne var bu sanalda ve bu chat siteleri ortamlarında derseniz eğer, buralarda sadece ve acı ve keder hüküm sürer.

Sohbet
Sanalda biz

Sanalda Biz Neler Gördük

Reel harici muhabbet denilince bu tarz yerler daima ön planda hüküm sürer ve insanın bu dünyasını yönetir. Muhabbetlerin en derin ve anlamlı anlarına şahitlik ettiğiniz zamanlarda bile kendinizi yalnız hissettiğiniz zamanlar olur. Derin bir kuyu ve kimsenin size aldırış etmediği anlar da yok değildir. Dipsiz bir kuyu hatta burası, dibi olana ama görünmeyen.. Neler var ah bir bilseniz.

İçinde yaşadığınız reel hayatın zorluklarını bir tarafa atarak, kafa dağıtmak ve kendinize bir ortam yaratmak için başvurduğunuz bu ortamda aslında aradıklarınız kesinlikle olmayacaktır ama bir umuttur deyip beklersiniz. ”Gitme” demenin yalvarırcasına dendiği en güzel şarkı çalsa bile, sizden mutlaka gidenler olacaktır. Sizden çok şeyler alıp gidenler hem de, içinizdekileri de beraberine yük etmekten kaçınmayan gönül hırsızları mutlaka olacaktır.

Durup dinlenmeden saatlerinizi verdiğiniz, görüş alışverişi ettiğiniz ve zamanınızı çaldırdığınız bu yerlerden geriye çok da bir şey kalmadığını gördüğünüzde de, iş işten geçmiş ve bu dünyanın bir ferdi olarak yalnızlığa mahkum kalacaksınız. Sanalda Biz Neler Gördük diye etrafınıza anlatacak o kadar çok şeyiniz olacak ki..!

Denizim.ORG 

SubaT

04.10.2018

 

Sanalda Biz Neler Gördük” için 2 yorum

 • 5 Ekim 2018 tarihinde, saat 10:38
  Permalink

  Sanal alem reel yasanilmayanlarini yaşadığimiz alem. Varlığı bir dert yokluğu başka bir dert. Emeğine sağlık Şubat.

  Yanıtla
 • 5 Ekim 2018 tarihinde, saat 20:20
  Permalink

  Sanal alem reel hayat diye bir sey yoktur.sen gerçek kişiliğinle davrandığın sürece bütün gerçekliğiyle doğru seni her yerde bulur mutluluk da.Emegine sağlık

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir