Sanatçıların Dünyası

Sanatçıların Dünyası çok farklıdır. Yalnız kalmayı sevemeyen ama bunu kader olarak kabul etmesi gereken bir dünyadır, sanatçıların dünyası. Bir o kadar yalnız ve sahipsizdirler ki, sormayın gitsin. Yıllarca bir sürü topluluklara hitap ederler, bir sürü insanla yüz göz olurlar.

Ama bu başarının bir sırrı da muhakkak vardır. Öylesine bir zafer ya da öylesine bir hayat değildir bu. Tamamen anlamı olan bir hayatı yaşarlar, kuralsız, serbest, özgür ve bağımsız bir dünyaları vardır. Sıra dışı olmuşlardır hep.

Onların bir sözü, bir kelimesi ya da medya üzerinde sıradan resimleri bile yıllarca olay yaratacak kadar etkiler insanları. En tutarsız zamanlarında bile insanların hep hoşgörülü yaklaşımları ile ayakta kalmayı görev edinmişlerdir.

Asla yalnız kalmayı kabullenmez ve daima dik duruşları ile öne çıkmışlardır. Kuralsız yaklaşımlar demiştik. Evet işte, belki de onları sıradan ve basit insanlardan ayrıştıran en büyük etken de bu radikal hayat tarzları olmuştur.

Kimsenin giymeye cesaret bile edemediği bir elbiseyi giyebilmek, bir tatil yöresinde garip garip resimler paylaşmak veya bir dizide hayal bile etmediğiniz bir karaktere bürünmek onların en haz aldığı durumlardır.

Sanatçı
Sanatçı

Sanatçıların Dünyası

İşte bu dünya için söylenecek o kadar da kötü şeyler yoktur tabii ki. Muhakkak onların da bir ailesi, bir hayatı, bir özlemi ya da bir zaafı olacaktır elbette. Kusursuz insan olmayacağı gibi, onların da bu tarz bir hayattan her zaman zevk aldıkları ve mutlu oldukları gerçeği elbette vardır.

Onlar da her insan gibi yemek yer, gezer, akşam olunca yatar, sabah kahvaltı yapar ya da çekirdek bile yer:)

İşte bizim anlamadığımız ya da anlama istemediğimizin az olduğu şey de onları birer doğa üstü varlıklar gibi sanıp, yüreğimizde yada gönlümüzde çok üstlere yerleştirmek olmuştur. Kusursuz birer varlık oldular gözlerimizde.

Hayallerimizi süsleyen o duruşları, yürümeleri ya da yemek yemeleri bile bize onur vermiştir hep. İşte en güzeli de, gerçek sanatçıların bu onura sahip olabilmeleridir. Çünkü her değer verdiğimiz sanatçı, gerçek sanatçı olmayabiliyor. Sanatçı olmak da zor elbette.

Sanatçıların dünyası, aslında bizim dünyamızdan pek de farklı değildir.

Sanatla ve sanatçılarımızla esen kalın.

KRaL

01.08.2018

Sanatçı Olmak
Sanatçı Olmak

Sanatçıların Dünyası” için 2 yorum

  • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 05:39
    Permalink

    Gerçek sanatci halkla bütünleşen kendini halktan ayrı görmeyen onların da yüreklerine hitap edebilenlerdir

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir