Sen Ömrüm Dedikçe

Sen Ömrüm Dedikçe ömrün varlığının ne kadar anlamlı olduğunu görüyorum. Ve bunu yaşarken de anlam katıyorum yaşadığım her şeye. Ömür yaşamak, ömre bedel olmak, ömürle ölmek. İşte en güzeli de bu olsa gerek. Senin olsun her şey derken bile, bir umut kaplıyor içini insanın. Bugün dağların eteklerinde sensizlik var gene, ırmaklar hüzünle akmakta, yollar her zamanki gibi sessiz ve sedasız. Ve aşk yine yaptı yapacağını bana, seni özletti-uzak etti-derinletti benden.. İnletti beni.

YALNIZ MIYIM? Sen yokken evet.

Yoksun muyum? Evet. Gittiğini, ağlayarak yolladım uzaklara.

Bu nedir Allah aşkına! Derken bile, çaresizim gene. Rabbe uğurlamış gibiyim kendi kendimi. Kendi cenazemi kaldırır gibiyim. Çok saçmayım aslında. Çok değersiz ve basit. Sensizken..!

Sen ömrüm dedikçe, ben yaşamaya azimlenirken, aslında sensiz yaşama olasılığımı düşünemedim. Varlığını büyütmüşüm içimde. Sen yokken bile..

Bak şimdi sistem bozuk, kuşlar uçmuyor, doğal denge bozuldu. Peki ya bulutlar neden ağlıyor gibiler? Onsuzluk, onları da değersiz kılmış sanki.

Yine yağmur yağıyor bak, kalın bir duvar var gökyüzü ile aramda. Bir sen yoksun, bir ömrüm yok, ömrüm gitti sanki içimden.

Şimdi yokluğun paramparça ediyor, ömrümle beraberken, ölümünle savaşıyorum.

 

Ve ben seni o kadar çok seviyorum ki özlemek sadece özlemek değil işte.

Biliyor musun balım, sen yokken canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Kendimi bayatlamış, hasta, yorgun, halsiz, işe yaramaz gibi hissediyorum.

Sen yokken o kadar çok sıkılıyorum ki bir yanım hep boş kalıyor. Solum sızlıyor, açıyor, biri iğne batırıyor sanki, neden biliyor musun, Çünkü sen yanımda olmuyorsun da ondan,

Çünkü aklımdaki, hayalimdeki yanımda değil de ondan.

Bu gece ikimizde ayni anda kapatalım gözlerimizi sevgilim ve biliyorum bu gece aynı anıya koşucaz ikimiz de, kim bilir belki bu gece aynı rüyaya yolculuk ederiz.

Sadece sen ve ben…

Sen uyurken gözlerinin derinliklerine daldım, ama en çok da sensizliğime yandım, seni sensiz beklerken. Hiç üşenmeden seni yazdım, yazmayı seni anlatırken, okumayı da sana yazdıklarımı hecelerken öğrendim.

Sen Ömrüm Dedikçe, ben ömrümden geçmiyorum.

Denizim.ORG

SubaT

28.10.2018

Ömrüm Dedikçe
Ömrüm Dedikçe

 

 

Sen Ömrüm Dedikçe” için 2 yorum

 • 28 Ekim 2018 tarihinde, saat 16:17
  Permalink

  Ömrüm…Ömrunden vazgecme…Bizim guzel gunlerimiz olacak her gun…Her gecen gunumuz daha anlamli daha guzel olacak…iyiki varsin ozlemim…

  Yanıtla
 • 28 Ekim 2018 tarihinde, saat 20:42
  Permalink

  Ömrümüz sonsuz olsun. Aşkıniz daim olsun.Emegine yüreğine sağlık Şubat.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir