Senden Geriye Kalan

Senden Geriye Kalan ne varsa kaldırıp attım çöpe. Ufuk çizgimdeki her hasret noktasını bile gözlerimin karanlığına hapsettim. Nasıl bir yanılsama bu anlamadım ama hiç bir şeye değmeyecek kadar basit olamazdı yaşadıklarımız. Neyi umarken neleri bulmak ya da hiç bir güzel şeyi bulamamak, işte esas mesele de bu. Rüyadayım sanırsın kendini bazen, gerçeği yaşarken. Aslında esas olan, gerçek mi yaşadığın asla bilemezsin. Bir duruş ister aşık, aşığından, sevdiğinden, canım dediğinden, can bildiğinden. Aldanma der hep kendi ruhuna ama asla lafı da geçmez ki. Asla bir başka söze iltimas tanımaz bedenler. Tek bildiği de  kendi sevdiği, kendi dilediği, kendi gördüğüdür sevenin. Yaşadıklarına inat edercesine hem de.!

Deniz Sohbet
Deniz Sohbet

Senden Geriye Kalan

Senden Geriye Kalan sadece kırık bir resim çerçevesi ya da solmuş bir fotoğrafın. Neye yarar ki bu saatten sonra bana dönüşün ya da benim oluşun veya bende kalışın. O kadar anıyı, yaşanmışlığı ve yaşanabilecekleri yerle bir ettikten sonra senden geriye ne kaldıysa kaldırıp atmak da bir görev sayılır artık.

Hatta bir paçavra diye savurup attığın vicdanının bile sesini asla dinlemeyeceğini bile bile yorumlarımı da bir kenara atıyorum artık. Sana olan inancımı yitirdiğim o kalleş gün sonrasında da zaten hayata olan bağlılığım da gitmişti aniden. Yıkılmıştı bir yanım, ağlayan gözlerim vardı artık.

Çaresizlik bile kalmıyordu senden sonra geriye. Hep gidişin vardı gözlerimde nedense. Başka bir şeye bakmak bile istemeyen o bir çift gözümde artık sadece sana olan öfkemi biriktiriyorum. Kanlı gözlerle sana ağladığım kaç gece varsa, hepsini anılarıma hapsediyorum.

Senden Kalan
Senden Kalan

Güzellikle aşkın bir arada olmayacağını bana gösteren çaresiz insanın feryadı olarak sana lanet okuyorum. Senden geriye kalan her şeyi çöpe atmak bir yana, o çöpü bile yakmak istiyorum.

Rüzgarlara yalvarıyordum kokunu bana getirsin diye, penceremizin önünde hasretten beklerken iç çekerek içime çektim kokunu günlerce.

Yüreğime hasretini eklettiğin o paramparça günden sonra bir daha ne kadar doğrulurum geriye bilmiyorum ama sana bedduam hiç bitmeyecek, onu iyi biliyorum.

Senden geriye sadece ah’lar-tüh’ler kalmadı. Koskoca bir lanet ve nefret kaldı. Bahtın gülmesin diyorum.

Www.Denizim.ORG

SubaT

28.06.2018

Senden Geriye
Senden Geriye

Senden Geriye Kalan” için 3 yorum

 • 28 Haziran 2018 tarihinde, saat 18:26
  Permalink

  Cok guzel yazmissin ki bunun ustune yazacak veya söylenecek soz birakmadin insanin icine oyle bir dokundun ki dokunsa aglayacak gibi suan yuregim uzulme demek isterdim ama yüreğin paramparca olmus ki bu soz hafif kalir sanki ama ayakta tutanda bu sanirim her insan bir ders cikartmasi gerek sanirim bu olaydan aglamamak icin kendimi zor tutuyorum inan yuregin temizligi kadar guzel insanlar cikartsin hep karsina ınşallah bundan sonra hep mutlu ve guven hissettiren insanlar cikartsin karsina teşekkür ederim yuregine saglik “AsLaN”

  Yanıtla
  • 28 Haziran 2018 tarihinde, saat 18:32
   Permalink

   Sagolasin guzel yureginden gelen duygular icin ASiGeCe..Cansin benim icin inan ki. İyi ki varsin..!

   Yanıtla
   • 28 Haziran 2018 tarihinde, saat 19:15
    Permalink

    Ayyys cok tsk ed. Senin yuregin guzel olunca bunlar az bile:)

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir