Seni Yanlış Tanıdım

Yıllarca beraber olmuştuk ve anladım ki Seni Yanlış Tanıdım? Korkusuz fikirlerine, sevgine, hayata bakış açına ve yaşam tarzına bile aşıktım. Sana ait ne varsa içimde büyütüp, dev aynasına bakar gibiydim sana bakarken. Kimsenin fikrine saygı duymazdım, seni eleştirdikleri zaman. Şimdi tek haksız benmişim gibi. Duygular ve aşkların en samimi fikirleri bile, seni etrafa ya da bu dünyaya anlatmaya yetmezdi. Yetersiz kalırdım bu alanda. Bilirdim ki ben haklıyım ve benden başka kimse bu konuda fikir yürütemezdi. Aslında bendim belki de en yanlış, bendim belki de en samimiyetsiz olan. Bilmiyordum sensiz nelere gülerdim ki, yüzümde tebessüm olmazdı ki zaten seninleyken, hep bir kuşku ve hep bir saçma sapan duygu karmaşası.

Seni Yanlış Tanıdım

Elinden uçurtması alınmış bir çocuk gibi hayata küsmüş durumda kala kalırdım öylece. Senin hakkında yanılgılar yaşarken, birden yalnızlaşır ve gerçeği görmeye başlardım. Hani insanoğlunun bazen düşük kaldığı anlar olur ya? İşte aynen öyle bir kılıf geçerdi üzerime ve kendi kendime konuşmaya başlardım. Duvarların dili olsa da konuşsa diyorum şimdi. Neler söylemezlerdi ki, neler anlatmazlardı ki bize..

Aşk işte, şunun şurasında aşk dedik adına ama aşktan başka her şey vardı yaşadıklarımızın içinde. Bizsiz ve kendi kendine yaşanılan bir aşkın, biz olma anlamında ne kadar çabası olabilir sence? Aşk tek başına yeter mi? Yeter miydi ki?

Seni yanlış tanımışım
Seni yanlış tanımışım

Seni yanlış tanımışım, seni hiç tanımamışım aslında. Bilmediğim her şeyi sende öğrendim diyordum. Acıyı, hasreti, beklemeyi ve bekletilmenin ne olduğunu hep sende gördüm. Şimdi varsın sen olma hayatımda ve ben gene yanılmış olayım diyorum.

Aşk kaç kişilik yaşanırdı zaten, zaten aşk nelere sebep olabilirdi ki bu kadar yalnız başına?

Hiç bir şeye değil mi? Tek kişilik yaşanan aşklara hediye olan bu yalnızlık, belki de hayatın en anlamlı hediyesi olacaktı bana. Sürdürdüğüm bu sürüden ayrılık hali pek bir yarayacak bana. Bunu, en az senin olmadığı kadar biliyorum. Yalnızlık bana has olmalı, sadece ben yaşamalıyım, Çünkü sen yalnız olmayacak kadar dolusun. Kalabalıksın..

Seni Yanlış Tanıdım

Denizim.ORG mobil sohbet ve sohbet odaları

KRaL

24.09.2018

 

Seni Yanlış Tanıdım” için 2 yorum

 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 02:20
  Permalink

  İnsan yanlış tanıdığını ne zaman fark eder? Aşk bitince mi gözünde ki perde kalkınca mi? Aşkın kendi içinde ki çelişkileri değil mi? Sorular sorular. Emeğine sağlık Kral. Harika bakış açısı ile yazılmış.

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 04:30
  Permalink

  Kimse kimseyi yanlış tanımaz.Sesini duyduğu ilk an,yuzunu gördüğü ilk an tanır.beraber gülerler kimi zaman da birbirlerini üzerler ama farkında olmazlar.o insanı yanlış tanımazsın yanlış anlarsın…ofkene onyargina yenik düşmemelisin sol yanıni dinlemelisin.ona açıklama yapma fırsatı vermelisin.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir