Senin Olmayan Biri

Senin Olmayan Biri, senden uzaktadır. O kadar uzaktır ki, ne uzana bilirsin ne de yetişe bilirsin. Bir damla kadar yakınken, bir okyanus kadar büyük ve uzak olmak, pek bir acıtır insanı. Sende olmayan biri, sende ne anlam ifade eder ki? Bayatlamış duygularla bir arada yaşamak kadar anlamsız gelir artık her şey. Atsan atamazsın derler ya hani, bu atılacak bir şey olmaktan da çıktı.

Zayi olmuş bir hayatın geriye kalanları ile yaşamak kadar daha başka anlamsızlık zaten olamaz. Bir sevda, bir aşk, bir tutku gibi yaşanan her duygunun sonunda biraz daha kimsesiz kalmak çok acıklı olmalı. Bunu sadece yaşayan ve duygularını yontan insanlar bilir. Yaşanmış her anlamlı sevdanın neticesinde, sizin olmayan biri ile yaşamaya devam etmek.. İşte hayatın en deprem etkisi yaratacak finali de bu olsa gerek.

Tutkulara boğula boğula yaşadığınız her ilişkinin bitişinde gene yalnız ve gene kimsesiz kalmanızın başka bir izahı olabilir mi acaba? Sis perdesini aralamak istercesine yaşadığınız bu güzel hayatın içerisinde kim bilir ne cevapsız sorularla karşılaşır insan? Yana yakıla ve biraz da sevgisiz kalmanın başka bir izahı var mıdır bilinmez ama senin olmayan biri kadar senden giden biri olmanın hiç bir farkı yoktur aslında.

Senin Olmayan
Senin Olmayan

Senin Olmayan Biri

Bu hayatta senin olmayan biri kadar, seni acıtan başka bir kişi olamaz. Çünkü senin haricinde kaç kişi olursa olsun, sen onda olamıyorsan, boşuna çile ve eza yüklenmenin mantıksızlığını da anlamak mümkün olmayacaktır. Kimsesiz olmak demiştik bu duruma. Evet, kimsesiz ve yapa yalnız olmak. Belki de kalan hayatın en kısa özeti bu yalnızlık.

Yalansız yaşamayı seviyorsunuz, tatlı ve hayalci de bir kişiliğiniz var ama asla sahteciliği kabullenemiyorsunuz. Duygularınızla oynanması ve ‘benim olan biri’ kuramsallığından, ‘benim olmayan biri’ mantıksızlığına yürümek de zaten esas anlamsızlıktır.

İşte sizi yalnızlaştıran esas unsur da bu. Sizin olduğunu zannettiğiniz şeyin, aslında tamamen başkalarına ait olması. İnsanı yıpratıp, dağıtan ev perişan eden esas konu da bu. Senin olmayan biri konusu..

Www.Denizim.ORG

KRaL

31.08.2108

Senin
Senin

Senin Olmayan Biri” için 2 yorum

  • 31 Ağustos 2018 tarihinde, saat 00:57
    Permalink

    Final çok can alıcı “Senin olmayan birini kıskanmak o kadar berbat ki. Ne hesap sorabiliyorsun ne de kızabiliyorsun” Sanal beraberlikleri çok güzel tanımlamış. Kalemine sağlık Kral.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir