Sensiz Bayram

Sensiz Bayram ve sen olmadan yine sensiz ben. Ufuklarda kaybettiğim bakışlarımın başka nasıl bir anlamı olabilir ki? Yine sensizim işte bak. Yine paramparça ve yapayalnız. Aslında tüm hayallerimi bağladığım o yerde kalmıştım. Yorgun, kimsesiz ve tek başına. Ummadığım her an yeni bir umut kaplarken içimi, sensiz bir bayram daha beni yalnızlaştırıyordu iyice.

Bayramın hüznünü içimde küçültüp yaşarken, belki de sensizliğe alışmayı hayal ediyor ediyordum gizlice. Hakikaten be sevgili.. Biz bayramlaşamadık değil mi, seninle sarılamadık, hasret gideremedik, birbirimize o kadar yakınken bile aslında çok uzaktık. Bak bir yıl daha geçti sessizce ve yine bağrışamaık.

Yine sen olamadım, yine seninle olamadım, bak yine sadece sen olmak istedim kendi kendime. Duyarsızlığına bile ses çıkarmadım onca zaman. Tek bir ses bekledim, ‘Hadi sevdiğim gel.!‘ demeni bekledim hasretle. Ama ne senden ses geldi, ne haberin geldi ne de selamın-sabahın geldi…

Bayram
Bayram

Sensiz Bayram

Çok seviyorduk ya hani birbirimizi. ‘Sensiz olamam.’ derdik ya her an delice sevdalana sevdalana. Bir gün dahi birbirimizde olmasak kanımız donardı adeta. Kaybetme korkusuyla yana yakıla delirirdik.

Bak şimdi ne sen delirdin ne de ben. Ne sen öldün ne de ben. Ne sen karanlıklar ülkesindesin ne de ben dönülmeyen uzak yerdeyim.

Sen olmazsan yanarım.’ demiştin ama ben gözlerimi sağa sola dayayıp senden gelecek bir kıvılcımı aradım, yokluğumda. Senden gelen bir dumanı bekledim, ‘Sen yokken yanarım.’ deyişine istinaden. Yine bir şey yapamamıştın hatırama…

Belki de biz hiç sevmedik, hiç ağlamadık, hiç aramadık birbirimizi. Aşktan solmuş gözlerimizi kör etmiştik belkide. Bak bu bayram da sensiz bayram yaşıyorum. matem aslında bu bayram, yalnızlığın deli bir matemi, sen olmadan yaşadığım en sessiz ve en sensiz bayram. En kimsesiz kaldığım ve yanarak canımın çıktığı bir şölen aslında bu. Kayıtsız kaldığını göre göre hem de.

Resimlediğim her beraberliğimizin anısını yok etmeye karar verdiğimde sen gitmiştin benden. Bu kimsesiz kalışımı hazmedemedim belki ama bundan sonra sadece bayramlarda sensiz kalmayacaktım aslında.

Ben bu bayram da sensizim, her bayram da, her yaralandığımda da, her karalandığımda da..

Bayramın kutlu olsun. Dilerim, bensiz bayram yaramıştır sana..

Www.Denizim.ORG

KRaL

21.08.2018

 

Sensiz
Sensiz

Sensiz Bayram” için bir yorum

  • 21 Ağustos 2018 tarihinde, saat 23:13
    Permalink

    Sevdiğin den uzak bayram nasıl bayram olabilir ki ? Varlığı bayramdir sevgilinin diye de düşünüyorum. Kral yine kafa karıştırıcı bir makale olmuş. Emeğine sağlık. Mutlu bayramlar.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir