Sevdaya Satırlar Bitmez

Sevdaya Satırlar Bitmez. Bu öyle bir şey ki, ne anlatılır ne de yaşanmadan anlaşılır. Bir tutkunun adresidir adeta bu duygunun yaşanması. Kaliteli bir hayat yaşamayı hedef sayanların utkusudur bu deli sevda. Yaşanmış ne varsa onun yerini bir türlü tutmaz, tutamaz. Hiç bir şeyi onun yerine konduramazsınız. O çok başka ve bambaşkadır.

Dokunmak isteyip de dokunamadığın o güzel ellerine bakmaya bile kıyamazken, ona yangının her geçen gün kül eder dağlanmış yüreğini. Ses çıkaramazsın işte. Acılarını o görsün istemezsin. Hatta onun acılarını bile sahiplenirsin. Ne varsa bana gelsin diyerek, ona bir değecek eli bin parça etmek istersin nazarında. Çok sevmişsin iste çok, ne çok sevmişsin be adam.

sevdaya satırlar
sevdaya satırlar

Sevdaya Satırlar Bitmez

Sevda öylesine derinden etkiler ki, başka bir şey görmez gözlerin. Satırlar sevdaya yazılır, sevda da satırlara dökülür, harfler satırlarda birleşir hecelerle, heceler kelime olur anlam kazanır, cümle olur duygu yaratır, öykü olur gönüllerde yer bulur kendine. Ama hiç bir sevdanın tarifini yapamaz o satırlar, ağlaya ağlaya kalemden dökülürler yerlere..

İşte bu duygularla anlatılmaya çalışılan duygu kadar yakındır aşk, sevdanın kör tarafı olmaz aslında. Sevda tamamen düz ve yalındır. katkısız duyguların bir araya gelmesiyle oluşur ve sevdaya satırlar bitmez. Yazdıkça yazılır, kazdıkça derin kuyular açılır gönüllerde. Bir o kadar dar ve uzun yollar aşılır sevda için. Katedilmesi zor da olsa o yollar daima anlamlıdır.

sevdaya
sevdaya

Sevdanın Anlamı Nedir?

Sevda, sadece aşkın ilerlemiş ve bağlandığını gösteren saf bir bağlantı duygusudur. Kimine göre bir saplantı halini alınca da kara sevda olarak isim bulur kendine. Hep amaç, aşkın ilerlemiş halini görmektir ve onu doyasıya yaşamaktır. Kalitesi güzellik olan bir sevdayı anlatmak neredeyse imkansız ve zordur. Onu anlatmak için bazen sözlükten terim ararsınız. Bulamazsanız da şaşırmazsınız elbette. Çünkü sevdanın en yalın hali bile çok hoş ve anlamlıdır.

Buradan hareket edersek eğer, sevdaya satırlar bitmez dedikçe, aslında ne kadar çok yazmak istediğimiz sonucu ortaya çıkar ki, bu da sevdayı en güzel şekliyle anlatmanın açık bir ifadesidir. Onu yaşamak için ilk önce derinlemesine hissetmek ve değer vermek gereklidir. Değer verilmiş sevdalarda yaşamanızı diliyoruz.

Saygılarımızla, esen kalın.

Denizim.ORG

SubaT

03.10.2018

Sevdaya Satırlar Bitmez” için bir yorum

  • 3 Ekim 2018 tarihinde, saat 21:55
    Permalink

    Sevdalanmak kendi hayatını prensiplerini hiçe saymakmis. Acılara gulumseyebilmekmis.Onun kalbinde yeni bir hayat bulmakmis.sevdalanmak hayata tutunmakmis onun hayatına dahil olmakmış acısıyla tatlısıyla Eyvallah demekmiş…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir