Sevdiğinin Yüreğine Dokunmak

Sevdiğinin Yüreğine Dokunmak istersin. Bazen gözlerin yetişmez, bazen ellerin uzanmaz, bazen de ruhun kısa kalır. Ama gerçekten sevdiğini hissettiğinde kelimeler kifayetsiz kalır ve ruhun adeta ona esir olur. Yüreğin, onun yüreğinde esir olmuştur artık. Bu esaretten çok memnun kalan yüreğin, sana minnettardır artık. Sevdiğine yalvarır, azat edilmemek için. Bu esaret onun  mutluluğudur. Adeta zincirlerini kırıp, özgürlüğüne koşacakken, yeniden esaret altına girmek ona hiç de ağır gelmez.

Esaretin, özgürlüğe dönüştüğü andır o an. Anlamlı bir buluşmanın adıdır. O anlarda adeta zaman durur ve işlemez. O anlarda, iki yürek tek kalp atışında buluşur. Artık, tüm her şey ve herkes yok olmuştur ve sadece ikisi vardır artık. Ruhun belki de, yaşarken en anlam bulduğu an o andır. Ruhlar adeta kanatlanır, mutluluktan. Tarifi olmayan bir duygunun, insanın varlık dediğimiz özüne yansıyan nurlu bir ışıktır bu.

Bana aşkı anlat” dedi, sustum ve gözlerine baktım. Aşk, onun okyanus gözlerindeydi zaten ve ben söyleyecek hiç bir aciz kelime bulamadım. Burada bahsi geçen aşıklar, birbirlerinin kelimelerine ve cümlelerine o kadar dikkat ediyorlardı ki, titreyen sesleriyle birbirlerini dinleyerek gıpta ediyorlardı. İşte aşkın ve aşıkların, birbirlerine verdikleri değer, azımsanamayacak kadar büyük ve bir o kadar da gösterişli olur.

Sevdiğinin Yüreğine
Sevdiğinin Yüreğine

Sevdiğinin Yüreğine Dokunmak

Aşkın, kelimelerden azade olup, ruhlara işlenmesi veya yansımasıydı bu. Peki, aşıkların bu duyguları yüreklere dokunmaya yetecek miydi acaba? Ya da yürek dediğimiz şey, aslında aşkın ta kendisi miydi? Bu sorulara cevap aramak yerine, yaşanan bu duyguların gerçekliğini sorgulamak daha anlamlı gelebilir insana. Neye inanmak istiyorsan ona inan demek yerine, sevdiğinin yüreğine dokunmak ve o yüreğe hitap edebilmek de aşkın ta kendisidir zaten.

Yüzyıllardır, her seven sevdiğine aşkını ilan eder ya da bunu bir türlü hissettirir. İnsanın doğasında bu vardır zaten. Ama bir yüreğe dokunabilmek, onunla olabilmek, her uyandığı uykusundan onunla uyanabilmek başka bir şekilde anlamlıdır. Sevdiğine değer vermenin veya o değeri yaşamanın anlamıdır belki de bu.

Sevdiğinin Yüreğine Dokunmak isteyen, keşke bunu özgürce yapabilse değil mi? Durmayın hadi, dokunmaya çalışın, aşkta sınır asla yok. Kimse sizi engelleyemez. Aşklara….özgürce.!

Esen kalın.

Www.Denizim.ORG

KRaL

03.09.2018

Yüreğine Dokunmak
Yüreğine Dokunmak

 

Sevdiğinin Yüreğine Dokunmak” için 2 yorum

 • 4 Eylül 2018 tarihinde, saat 01:21
  Permalink

  Sevdiğinin yüreğine dokunan sevgili güneş gibidir.isigi sıcaklığı şifadır sevdiğinin yüreğine.sevenler yürekleri ile konuşur. Bakışları ile tutulur. Kral çok romantik makale eline yüreğine sağlık.

  Yanıtla
 • 5 Eylül 2018 tarihinde, saat 00:58
  Permalink

  Sevdiğinin Yüreğine Dokunmak istersin. Bazen gözlerin yetişmez, bazen ellerin uzanmaz, bazen de ruhun kısa kalır. Yine harika bir yazı emeğine kalemine sağlık

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir