Seven Ağlarsa

Bir hayat düşünün, Seven Ağlarsa neler olurdu acaba? Seven insan ağlarsa akan sular durur, konuşan diller susar, mevsimler değişir. Siz sanıyor musunuz ki, bu doğa olayları ekolojik dengenin bozulması ile alakalıdır?

Asla değil. Bu Allah’ın gazabı. Ağlatmayın diyor Rabbim. Asla ağlatmayın kimseyi, hiç kimseyi. Bir insan eğer ağlatıyor ise, kendisi de muhakkak bir gün ağlayacaktır. Ağlatan insan, aldatmayı da bilir. Onu da iyi becerir. Gönüllerin aldatılması da bir ağlatmak değil mi? Seven ağlarsa, bu seveni de yıkar sevileni de.

Bir adam düşünün ki, sevdiği kadın ağlıyor. Hem de kendisine yalvararak ağlıyor. İşte en vahim durum da budur. Hiç bir erkek, en acımasız gaddar bir erkek bile sevdiği kadının ağlamasına dayanamaz buna emin olun. Hayatta her şey kötü değil tabii ki, iyi şeyleri de görmemiz lazım.

Denizim.ORG
Denizim.ORG

Seven Ağlarsa

Seven ağlarsa hayat durur. Kuşlar uçarken bile gözyaşı döker, nehirler çağlamaz, denizler sessizleşir, balıklar hayata küser, kıyıya vurur. Balinalar intihar eder, otlar kurur, yağmurlar tükenir, kar bile yağmaz. Bir seven ağlarsa tabiat değişir. Dünya isyan eder adeta, her şeye, olumsuz giden her şeye.

Seveni ağlatmayın, vardır bir derdi. Tek derdi de zaten sevdiği insandan karşılık görememek ya da sevdiğine kavuşamamak değil midir? Seven insan her zaman sevdiğine saygı duyar, sevdiği o kadar büyüktür ki gözünde..

Bunu anlatmaya kelime bile bulamaz ve o an sadece ağlamayı seçer kendi dünyasında. Garip garip oturur bekler sevdiği insanı. Gelmeyeceğini bile bile hem de. İmkansızlığını göre göre…

Mobil Sohbet
Mobil Sohbet

Seveni Ağlatmayın Asla

Seveni ağlatanlar hiç bir zaman başarılı olmazlar, olamazlar. Sevdasından delirdiğiniz bir insan her zaman size saygı duyar ve el üstünde tutulursunuz.

Duyarsız kaldığınız her an, o binlerce kez yıkılır. Her yıkılmasında size bir isyan olsa da, bunu asla belli etmez. Seven bir garip, her gün ağlasa da, bir gün güleceğini bilerek beklemeye devam eder. Bu sabrı ona elbette bir gün güzel şeyler yaşatacaktır Ama ya o çektikleri, o parçalandıkları, o ah ettikleri.. Peki onlardan geriye ne kalacak acaba?

Ağladığı ve feryat ettiği insanın hiç mi suçu olmayacak. Tabii ki bunu o da ödeyecek, hem de misliyle. Kaderde varsa üzülmek, neye yarar ki boşuna sevinmek.. İşte böyle demez miyiz her zaman? Kimin ne kadar üzdüğü varsa, o kadar üzülecektir elbette. Amma bugün amma yarın değil mi?

Seven insanı ağlatmak kadar aşağılık ne olabilir ki hayatta? Günlerce sizi bekleyen bir insanın, sonunda bu alem için diyeceği çok şey vardır değil mi? Çok isyanı vardır elbette, hayata çok diyeceği vardır muhakkak.

Seven insan ağlarsa
Seven insan ağlarsa

Seveni Ağlatan Yürekler

Seveni ağlatan yürekler asla mutlu olamazlar. Mutlu olduklarını sanırlarsa da, bu ancak kendilerini kandırmaktan ileri gitmez. Mutlu olabilecekken bile mutlaka bir engel çıkar karşılarına. Çünkü ah almışlardır bir kere. Ayaklarına bir engel çıkar ve tepe taklak düşerler.

Kime niyet kime kısmet dediğimiz hayatımızın en güzel anlarında bile bir olay olur ve hayatımız allak bulak bir hal alır. Düşünür müyüz peki bunun sebebini? Asla düşünmeyiz değil mi? Çünkü konduramayız kendimize bunu bir türlü.

Hep haklı biziz, hep doğruyu biz yaparız. Hatalı olarak gördüğümüz insanlar bile aslında birer birey değiller mi? Onların da hata yapa lüksü yok mudur? Ama öyle görmeyiz bu olayları. Hep haklı biziz, hep doğru biziz ve en doğruyu biz yaparız değil mi?

Peki seven ağlarsa, onu ağlatan biz isek, biz doğru muyuz?

SubaT

25.07.2018

Mobil sohbet, kaliteli sohbet ve seviyeli sohbet sitesi Www.Denizim.ORG

Seviyeli Sohbet
Seviyeli Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir