Sevenin Kahır Mektubu

Sevenin Kahır Mektubu yazılmaz derdim ya hani? Yalanmış o dediğim. Hepsi bir rüyadan ibaretmiş. Bir düş olmuş çıkmış, gerçek sandıklarım.

Oysa ne kadar da inanmıştım bu geriye kalanlara. Aşk kırıntısı olamaz diyordum hep bunlara. O da değilmiş. Bu bir yanılsama, bir evlat acısı gibi koyarmış adama da haberim yokmuş.

Bir duyguyu bu kadar da aşağılamanın ne kadar da kolay yoluymuş, ayrılıp çekip gitmek. Sanki yaşananların hiç bir anlamı yokmuş gibi, sanki o sevdadan geriye bir şey kalmamış gibi.

Ve hiç bir zaman aşık olunmamış gibi. Peki şimdi soruyorum şu karşımdaki duvara. Bana cevap versin. Bir kadını sevmek, bir tutkuya bu kadar bağnazca kapılıp gitmek bu kadar mı anlamsızmış?

Şimdi viran bahçelerinde güller açsa kimin umurunda ki, kimin sevdası buna gem vurabilir ki? Hasretten kokuşmuş yalnızlığımın dal atacak bir şeyi kalmamışken, bu bana yapılır mıydı?

Denizim
Denizim

Sevenin Kahır Mektubu

Bu bana reva olacak bir şey miydi sizce? Kimin ahını alırım bilemem ama benim ahımı bu yarayı açıp ta alıp giden insan çok yaşamaz. Çok nefes alamaz, çok mutlu da olamaz o nefesler, o aldığı kokumla karıştırdığı ciğerleri beş para etmez artık.

Hani OZAN MANAS şarkısında diyor ya, ” Seni Ciğerim Affetsin ” diye. Seni ciğerim de affetsin diyemiyorum ki. Ciğerimi bile nefes alamaz hale getirmişsin baksana. Ah be ölümsüz sevdam, ah be ciğersizim..

Bu bana yapılır mıydı be? Değer miydi benim o saf, temiz, güzel ve eşsiz duygularıma bu kadar aşağılanma? Hiç yakışmadı be anlamsızım, hiç de bana uymadı bu kavgan, bu kadar madara olmak bize göre değildi.

Hadi sen alışmışsın buna da, bana kastın neydi bu kadar be kuğu boyunlum.. Hasretten bin parça olmuş yüreğim zaten can çekişerek ağlamaktayken, bu yaptığın bana çok koydu inan ki.

Mobil Sohbet
Mobil Sohbet

Sevenin Kahır Mektubu Yazılır

Şimdi ne kadar parçalansam, her parçam bir Deniz’e dağılsa, her Deniz’den geri toplayıp beni birleştirmek ne kadar zor ise, işte benden bu saatten sonra herhangi bir köy ya da kasaba olması asla beklenemez.

Duygusuz bir adam da değilim ki..Ben yıkık sevdaların harabelerinde sabahladım, uykusuz gecelerimin akşamında vurdum kendimi şişelerin dibine dibine.

Ne geçti ki eline diye sorarsan eğer der gibisin ama inan ki çok şey öğrendim bu hayatın acımasız insanlarından.

Bak mesela sevda çiçeğim, ben uzun uzun bakmayı öğrendim sevdiğim dediğim kadına. Onun ağladığından paramparça olup ben de derya derya dağladım gözyaşlarımı.

Ruhuma emirler yağdırdım acımasızca, bir daha benden habersiz asla başka birini düşünme diye. Çünkü o vardı benliğimin en derin noktalarında.

Onsuz yapamayacağımı bildiği halde yalnızdım zaten. Kimsesiz, garip, gariban, saçma sapan bir adamdım o yokken.

Ama gene dayandım gelmeyişine, yok olmasına, bir gün hakikaten gidecek olmasına o kadar çok üzülmemiştim aslında.

Sebebi çok basitti. Ben de değildi çünkü. Sevenin kahır mektubu burada yazılmaya başlıyor da mürekkep ne kadar dayanır bilinmez. Titreyen kağıdım bile fersiz, kuvvetsiz, mecalsiz. O bile çekemiyor bu acıyı, bu efsanenin yok oluşunu.

Bundan sonra aldığım nefes zehir, yediğim zıkkım, her şey berbat, hayat saçma sapan, salak bir dünya var artık önümde.. Derinlere iniyorum, daha derinlere, en derinlere, boğulurcasına yalnızım artık.. Kalleş dünya, alacağım olsun senden..!

Www.Denizim.ORG

SubaT

30.06.2018

Sohbet odaları, mobil sohbet, sevenin kahır mektubu, sevenin, kahır mektubu

Sohbet Odaları
Sohbet Odaları

Sevenin Kahır Mektubu” için 2 yorum

 • 30 Haziran 2018 tarihinde, saat 16:01
  Permalink

  Yan sevdiğine yansın o sevdiğine. Aşk çok garip bir duygu nerde kime Eros yayından ok atıyor bilinmez. Aşk güzeldir, sırdır aşığın yüreğinde sadece sevdiğinin bildiği sır.Ask acısı da Aşk in güzelliği kadar şiddetlidir. Yakar, yıkar, parçalar.Ama Aşık yine de acı ceke çeke şükür eder.O vefasız insana varlığı için.Subat emeğine sağlık harikasin.

  Yanıtla
 • 30 Haziran 2018 tarihinde, saat 20:10
  Permalink

  Hani derler ya seni seveni seni sevmez sevmeyen seni sever bu hayat boyle birsey mis insan yasadikca öğrenir her insan gibi bizde öğreniyoruz ogrenmede mahkum gibi dilerim bir gun seni seven seni de sever ve cekip gitmez ne dilelim ama arkaya bakarsa insan cok ahh çeker ve mahkum olur onu degistirmek isterse insan o düşünüp sevdigin insan cikip gelir geldiginde karar vermek aklinla yuregine kalir ozmn degistirmek istersen degisir istemezsen her an ahh cekmeye mağrur kalirsin

  Hayati SiL Baştan yarat ve sen yönet bunu sen yaparsin bir başkası degil..!”AsLaN”

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir