Sevgiliden Küçük Bir Jest

Sevgiliden Küçük Bir Jest beklersiniz ya da hepimiz bekleriz. Bir anda kalbinizi tamamen işgal etmesini beklediğiniz onlarca hareketten birini yapmasını o kadar beklersiniz ki. Bazen bu bir çiçek, bir küçük hediye, bir tatlı gülümseme ya da bir ufacık kelime. Bunun asla bir maddi boyutu olduğunu aklınızdan bile geçirmezsiniz. Tek istediğiniz, iliklerinize kadar ilgi ve sevgi. Bazen aşkı bile umursamazsınız, aşk olmasa da olur dersiniz. Onun size değer vermesi ve sizi el üstünde tutması aşktan da sevdadan da üstündür.

Değer verdiğiniz her yaklaşımını dikkate alır ve aklınızın bir kenarına not edersiniz. Çünkü bunlar aşkın ve bağlılıkların yegane vazgeçilmezi ve olmazsa olmazıdır. Sistemli bir aşk hayatı yaşayan ve mutlu birlikteliklere imza atmak isteyen bir insan, sevdiği ve değer verdiğini insandan kolay kolay kırılmaz ve her zaman onu el üstünde tutar. Aşkın en güzel hali de bu değil mi zaten? Hep sevilmek ve sevmek, ayrıca da alabildiğince değer vermeye çalışmak.

Kuruntulardan ve totemlerden uzak kalarak yaşadığımız her ilişkinin yapısal bir boyutu olmalıdır. Değer verilen her sevdanın gidişinden sonra arkasından yakılan ağıtlar, ayrılıklara yapılan yakıştırmalar ve aşağılayıcı sözlerle kırdığımız sevdamızı, gün gelir de yeniden kazanmaya çalışırsak bu yapılanlar bize set oluşturacak ve bu ilişkinin önünde kale gibi durmaya devam edecektir.

Küçük Bir Jest
Küçük Bir Jest

Sevgiliden Küçük Bir Jest

Bağımsız ve özgür olarak yaşamak istediğimiz bu ilişkide, sevgiliden küçük bir jest görmek isteriz demiştik. Bu jest, zamanla yerini koskoca bir dünyaya bırakabilir. Çünkü, aşk ve sevda zaten bu jestin tamamlayıcı unsurlarıdır. Bir küçük tatlı ve anlamlı gülümsemenin nelere kadir olabildiğini tahmin edebilsek keşke. Bunu yapabildiğimiz sürece, aşklarda mesafe alabilmişiz demektir zaten.

Hadi daha faza durmayın ve beklemeyin. Sevdiğiniz insana küçük bir hediye sunun. Bu hediyenin az evvel de söylediğimiz gibi, asla bir ölçüsü yoktur. Sıcacık bir tebessümle başlayın, arayın ve konuşun. Bu akşam için veya yarın için bir araya gelmek istediğinizi söyleyin. Yanınızda ise kulağına fısıldayın. Onu çok sevdiğinizi ve özlediğinizi belirtin.

Emin olun ki bu küçük jestin sayesinde, belki de önemli hatalarınızı bile görmemezlikten gelebilecek bir sevgiliye sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. Ne dersiniz, aşklarda böyle değişikliklere de gerek olduğu gerçeği sizce de mantıklı değil mi? Sevgiliden Küçük Bir Jest gören insanlar, negatif yapılanları hemen unutabilir. Bunu değerlendirin.

Saygılarımızla, esen kalın diyoruz.

Www.Denizim.ORG

KRaL

02.09.2018

Jest
Jest

Sevgiliden Küçük Bir Jest” için bir yorum

  • 2 Eylül 2018 tarihinde, saat 15:30
    Permalink

    Sevdiğinden jest beklerken hayal kuruyor sevilen, ruhu ne kadar okşanacak, ne kadar kalp atışı yükselecek diye.Bu güzel jesti yapan sevgili ne kadar değerli bir anlasa dünyaları verir bir sıcak gülümseme için. Emeğine sağlık Kral.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir