Sevgiye Bağımlılık Duymak

İnsan hayatının içerisinde Sevgiye Bağımlılık Duymak her zaman önemlidir. Aile ilişkileri, akraba ve ahbap bağları arasında en sağlamı sevgidir. Onun başka tarifi ve bağlı olduğu bir şey yoktur. Ne paha biçilmez bir fiyatı vardır, ne de ulaşılamaz bir durumu. Kimse sizden o duygu için para istemez. Bedava bir sevgi için kim sizden ücret talep edebilir ki? Yıkılmış ve yerle bir olmuş bir duygunun yerden kalkma ve düzelme olasılığı ne kadar az ise, sevdalara bağlanmak ve onu yürütebilmek de o kadar az ihtimaldir. Bir şiiri bile kıskandıran ilişkiler yaşanır insanlar arasında. Mağrur ve sert ifadeler ile olgunlaşır herkes. Dersler alınır hayat sürerken. Ama bir kez bile tecrübeli ellerden sanat eserleri yaratılırken gösterilen özen kadar dikkat edilmez sevdalara.

Sevgiye Bağımlılık Duymak

Bağımlılık duyulan sevgi ya da sevda her neyse, o kadar anlam ifade eder ki insana; bazen zevkten gözü dönmüş bir insanı bile merhamet içerisinde yüzerken görebiliriz. Bu yadırganmamalı, Çünkü aşk ve sevgi ya da sevda duygusunun tarifi asla olmaz. Geceden sabahlara zar zor çıkan ve dertleriyle savaşıp sızım sızım sızlayan bir insanı düşünelim. Sevgiye Bağımlılık Duymak ne demektir acaba, o bunu bilebilir mi sizce? Asla dikkate bile almaz. Alamaz. Çünkü bağımlılık duygusu körelmiştir onda ve bir daha da asla bu duygunun esiri olmayacaktır.

Bağımlılık Duymak
Bağımlılık Duymak

Sevgiye Bağımlı Olmak Zararlı mı?

Sevgi ne kadar fazla ise, insanı da o kadar bağlar kendine. Hem de sımsıkı. Bir daha çözülmek istemez insan o bağdan ve bağlantılarından. Pişmanlık duymamak için de yalan ve dolana inanmaya başlar. Sevdiği ve değer verdiği her şeyden vazgeçmek onun için kolay değildir. Bu yolda galip sayılır mağlup, mantığından hareketle devam eder o bağnaz ve gerçek olmayan hayali yaşamaya. Gerçekleri bir bir göz ardı ederek hataların üzerini kapamaya başlar. Ta ki bağımlılıktan kurtuluncaya kadar. Zararlarını yaşadıkça anlar ne kadar boş bir fikre sahip olarak hayatını kararttığına. İş işten geçmiştir ama hayat devam ediyor ne yazık ki. İstemesek de….

Denizim.ORG

Mobil Sohbet Sitesi

KRaL

16.09.2018

 

 

 

Sevgiye Bağımlılık Duymak” için bir yorum

  • 16 Eylül 2018 tarihinde, saat 13:46
    Permalink

    Sevmek sevilmek ihtiyacdır.toprak misali susuz bir toprak düşün… Suyla hayat bulan bir çiçek gibi sevgiyle huzur bulur insan emeğine saglık 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir