Sevmeden Beraber Olmak

Sevmeden Beraber Olmak ne kadar da zordur değil mi? İnsana işkenceden beterdir adeta bu. Sevdiğiniz kadının yanında yatmanın verdiği tadı hatırladıkça, sevmediğiniz kadınların yanında uyandığınız gündüzlerden tiksinmeye hazırlanın. Yıllar süren beraberliklerin ya da evliliklerin sonunda bir de bakarsınız ki, beraber olduğunuz o erkek ya da kadın aslında çok da yabancıymış da siz bunun farkına varmadan hayatınız geçmiş gitmiş. İçinizi kaplayan o berbat hislerden kurtulmanın en anlamlı yolu da bir an önce o insandan kurtulmak olmalıdır ama ne çare ki, evlilik ve ailesel beraberlikler buna asla zemin oluşturmaz. Çocukların psikolojisi, büyüklerin tepkisi falan derken başkalarının geleceği için yaşamak zorunda kalırsınız. Elden de çok bir şey gelmez artık bu saatten sonra.

Sevmeden Beraber Olmak

Hatta bazen de sevmenin bile yeterli olmadığını görürüz. Ne kadar çabalasak da,bir gün sevmediğimiz biri ile beraber olma zorunluluğumuz bize çaresizlik aşılar. Elimiz kolumuz bağlanır adeta. Bu depresyonu kaldıramayız ve daha da farklı bir yaşantıya doğru adım atmaya başlarız. Yanlış üzerine yanlış ve hatalar birbirini kovalar adeta. Kısmette varsa eğer belki de başka birini sevmeye başlarız bir an. Ama asla yalansız olmaz bu tarz ilişkiler. Çünkü aynı hataları yaparak sevmeden beraber olmak istemeyiz. Aldığımız dersler buna iter bizi. Kusursuz sandığımız hayatımız meğer ne kusurlara gebe imiş de haberimiz yokmuş deriz. Her şeyinden vazgeçen bir insan düşünün ki, bu insan artık kaybedecek bir şeyi kalmadığına inanmıştır bir kere. Artık onda yalan dolan asla barınamaz.

Beraber Olmak
Beraber Olmak

Sevmeden Sevilmeye Kalkmak

İşte en acısı da budur belki de. Sevmeden de olsa seviyor görünmek ya da sevmeye çalışmaya kalkmak. Bir insan eğer yalandan sevmiş gibi görünüyorsa esas tehlike orada başlar adeta. Kusursuz sandığımız her aşkta vardır bu arada sırada da olsa. Belli eder kendini farklı duygularla. İnsanlar sevmenin ne olduğunu bilmeden sevmeye kalkarsa, sonu pek de iyi bitmez. Kader her zaman iyi şeyler çıkarmaz insanın karşısına. Belki de iyi şeyler yaşayan insan oğlu bunları fazlasıyla hak etmeyen bir hayatı da yaşayabilir, ne dersiniz?

Sevmeden Beraber Olmak

Denizim.ORG

KRaL

18.09.2018

Sevmeden Beraber Olmak” için 2 yorum

 • 18 Eylül 2018 tarihinde, saat 01:20
  Permalink

  Makale okuyunca şu dua aklıma geldi; Allah’ım gönlümde olanı hakkıma hayırlı eyle. Yoksa hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle.Emegine sağlık Kral.

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 04:55
  Permalink

  Bazen asla olmam dediğiniz yerde ilk sırada olursunuz.kaderinizden kacamazsiniz.asla yapmam dediğiniz şeylerin başinda kendinizi görünce hayatın bir kez daha sizi sasirttigini anlarsınız

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir