Sevmek mi Vazgeçmek mi

Sevmek mi Vazgeçmek mi diye bir soru yumağı ile karşılaşırsak, belki de zorlanırız. Sevmek her zaman zordur, biraz emek ve çaba ister. Bunu başarabiliriz belki ama ya vazgeçmek? Bu gerçekten çok kolay mı acaba? Aylarca sabır edersiniz, beklersiniz, bir türlü mesafe kat edemediğiniz zaman bile umudunuzu yitirmezsiniz. Ama ya kaybederseniz, işte o zaman filmin koptuğunu ve bir daha izleyemeyecek olmanız gerçeği ile yüzleşmemek için vazgeçmeyi hayal bile edemezsiniz.

Kendinizi bir okyanusun içinde yok edecek kadar derinliğe yakın hissedince, hayatla olan bağınız da kopar. Tıpkı bir trenin acı acı düdük çalarak, sizden sevdiğinizi koparıp götürmesidir vazgeçmek. Bir nevi, değişim yaşarsınız özünüzde ve sevmek mi vazgeçmek mi diye soru sorulduğunda da cevapsız kalırsınız avaz avaz sessizliğinizle. Vücut kimyanızın size dar geldiğini ve taşıyamadığınızı anladığınızda da iş işten geçmiş olur artık.

Kelimelerle ifade edilemeyen bu yalnızlık ortamında birden bir ses duyarsınız. O işte, o ses işte, sizi gerçeğe çağıran sesin ta kendisidir. Kulak vere vere sese doğru gidersiniz ve görmek istediğiniz şey de tam anlamıyla budur. Yalnızlığın sesi artık sizinledir ve size sunacağı şeylerle birlikte, sizden götüreceği o kadar çok şey barındırır ki içinde. Her an artık, ben de bu yola girdim diyebilecek kadar özgürsünüzdür. Sözün bittiği yer diye buna dendiğini yaşarsınız adeta.

Sevmek mi
Sevmek mi

Sevmek mi Vazgeçmek mi

Aslında vazgeçmek de güzeldir, sevmek de.. Neden diye atıldığınızı görür gibiyim. Haklısınız, bir insan neden hem sevmeyi hem de vazgeçmeyi kabullensin ki, öyle değil mi? Bunun çok derin sebepleri vardır. Öyle ki, bir derin sevdaya tutulan ve sevmekten deliye dönen bir insan için vazgeçmek, tam anlamıyla bir kaostur. Bu kaosu yaşamamak için de, en güzel yapılacak şey, vazgeçmeden sevmeye çalışmak olmalıdır.

İçinde keşkeler barındırmayan, ya da İnşallah gibi dualar olmayan bir birliktelik, daha kesin sonuçlar verecek ve bağları daha da kuvvetlendirecektir. Aramızda geçen ne varsa, konuşarak çözelim dediğiniz zaman, bunun ilk adımını atmış olursunuz. Bazen de konuşmaktan çok, bağlanmak ve susmak daha yararlı gelecektir insanlara.

Sevmek mi vazgeçmek mi..? İşte en can alıcı soru da bu..!

Denizim.ORG

SubaT

09.10.2018

 

Sevmek mi Vazgeçmek mi” için 5 yorum

 • 9 Ekim 2018 tarihinde, saat 07:53
  Permalink

  Sevildiginden emin olan kişi vazgeçmez. Ama ilişki hep aynı çıkmaz sokağa gidiyorsa defalarca yapacak birşey yoktur. İnsan kendi içindeki kaos tan kurtulup ne istediğine karar verip o yönde adımlar atarsa belki vazgeçmeye gerek kalmaz. Emeğine sağlık Şubat.

  Yanıtla
  • 12 Ekim 2018 tarihinde, saat 11:02
   Permalink

   Bahar hanım kımse sevildiğinden emin olamaz sadece sevdiğinden emin olur bunu asla unutmayın

   Yanıtla
 • 9 Ekim 2018 tarihinde, saat 20:10
  Permalink

  Bazen ilk görüşte anlarsın o senin kaderindir.Hayatin bunca yalanlarinin içinde tek gercegindir.Kimi zaman Seni seviyorum dese de karşındaki baglanamazsin.Ne yaparsa yapsın sevemezsin onun gibi.Kimi zaman da karşıdakinin seni seviyorum demesine gerek bile duymadan inanırsın ve ondan çok seversin candan öte seversin.Vazgecmek kolay olani secmektir.Zor olan tuttuğun eli birakmamaktir bütün karanlıklara rağmen.Familya dizisinde dendiği gibidir sevmek.Seviyorsan GİTME,gideceksen de sevme…

  Yanıtla
 • 12 Ekim 2018 tarihinde, saat 01:21
  Permalink

  Sevdikten sonra vazgecmek.Vazgectiginde sevmek daha zordur.

  Yanıtla
 • 12 Ekim 2018 tarihinde, saat 01:24
  Permalink

  Sevdikten sonra vazgecmek daha cok uzucu.Vazgectiginde sevmek daha zordur.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir