Şimdi Aramızda Mesafeler Var

Şimdi Aramızda Mesafeler Var biliyordur o da. Ama bu mesafelerin öneminin olmadığını da biliyordur. Hem mesafe dediğin nedir ki ! Ben onun kalbinin en güzel yerine sahipken mesafeler mi yıldırmıştı yıllarca beni ? Asla ve asla ! Ben onun, benim dünyamda olduğunun farkındaydım hep. Dünyamın merkezine onu yerleştirmiştim. Ne kadar uzak olursa olsun, kalbim onu hissettikçe en yakınımda oluşunu hissedebiliyordum. Şartlar bazen uygun olmayabilir. O ve ben bu aşkı filizlendirdikçe kocaman bir ormana sahip olacağımızı bilirdik. Köklerini bazen gözyaşlarımızla sulasak da, o sevda ağaçlarının bir gün bize bir gelecek vaat edeceğini hesaplayarak sevdik birbirimizi. Mutluluk bizim asla vazgeçemeyeceğimiz hayatımızın bir parçası değildi, ta kendisiydi aslında.

Birlikte yürüdüğümüz yollarda yürüdüm dün. Onun geçtikten önceki hali ile geçtikten sonraki hali arasında ne kadar çok aşk farkı var. Yürüdüğü yollardaki kaldırım taşlarını saymayı seviyorum. Bak diyorum taşlara ‘ Biz burada yürüdük, uzun uzun konuştuk. Kavgalar ettik, yakamı bile toplamıştı işte tam burada. ‘. Ona şimdi o taşların da bu duruma şahit olduklarını anlatmak isterdim fakat konu farklı bu sefer. Onu ne kadar çok sevdiğimi anlatmak istiyorum desem de, onun yabancılaştığını gördükçe vazgeçiyorum bu güzel anları resmetmekten. Göklerdeki yıldızları saymaya daha çok dikkat ediyorum artık. Hiç biri onun kadar ışıltılı parlamayınca saymak da zor oluyor. Ayrı kaldığımız anlarda çok gizli ve acı şeyler de öğrendim kendi hayatımla ilgili.

şimdi aramızda
şimdi aramızda

Bahçemdeki çiçeklerin sadece suyla büyümediğini öğrendim örneğin. Sokakta top oynayan çocukların sevgisinin saflığını öğrendim. Gece kafamı yastığa koyduğumda saçlarımı okşama ihtimalinin bile ne kadar güzel olduğunu fark ettim. Bir de o ihtimalin gerçek olamayacağını düşündüm..İşte o zaman daha çok yok ettim içimde onu. Ondan geriye ne varsa yakmaya bile kararlıydım artık. Bu aşkın vazgeçilmezi olmamalı artık. Hiç bir eşyanın önemi de kalmadı, bir değeri de. Bildiğim tek değerli şey, akıp giden gözyaşlarımın bende yarattığı bu kahpe fikirler. Hiç bir anı, unutulmayacak kadar değerli değilmiş onun gözünde. Peki ben neyi biriktirip, ya da neyi önemseyecektim ki bundan sonra. ‘ KADINIM ‘ derdim gururla, nasıl boşu boşuna bir yerlere koymuşum onu şimdi anlıyorum.

Sakın kalbimi bırakma.. Böyle demişti son görüştüğümüzde, gözlerimin içine ağlayarak baktığında. ‘ Ben seni çok sevdim canım. ‘ demişti. Çok sevmek..Bazen, sevdiğin adamı aldatmaya kalkmak bile bu güzel sözü, yalan olarak söylemeye kalktığını o kadar güzel anlatıyor ki. Aldatan ben olsam, aldanan sen olsan..Peki, aldatılan bir kadın, aldatıldığı için aldatmaya kalkarsa ortada AŞK kalır mı acaba?

Denizim.ORG Şimdi Aramızda Mesafeler Var

SubaT

06.11.2018

mesafeler var
mesafeler var

Şimdi Aramızda Mesafeler Var” için 3 yorum

 • 6 Kasım 2018 tarihinde, saat 19:19
  Permalink

  Mesafeler aşk a engel değildir. Mesafeler uzadıkça kalpler yakınlaşır. İki kalp bir yürek olur.Emegine sağlık Şubat.

  Yanıtla
 • 6 Kasım 2018 tarihinde, saat 19:21
  Permalink

  Mesafeler umrumda degil.Cunku ayni gokyuzune bakiyoruz:)
  emegine yuregine saglik

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir