Sohbet Etmeyi Bilmek

Sohbet Etmeyi Bilmek gerçekten de çok önemli. Mobil sohbet yapmak için Denizim.ORG sitesine gelenler bunu en iyi bilenlerdir. Kaliteli sohbet için aramızda olanlar, toplumda değer yargılarını tam olarak kavramış ve her şeye hazırlı kişiler olunca, bizlerin de hem hedefleri artıyor, hem de inancı yükseliyor.

Zamansız konuşulan her kelime, ansızın edilen bir kaç cümle ve hedefsiz konuşmalar sonucunda da zaman zaman kalitenin düştüğü sohbet ortamlarında yalnız kalınır ve suskunluk baş gösterir. İşte bu yüzden de insanların diyalog kurması zorlaşır.

Sohbet etmesini bilmek, bir sanat becerisidir aslında. Muhabbetin en güzel yerinde konuşulan bir argo söz, o ortamın mutlaka gerilmesine ve insanların tadının kaçmasına sebebiyet verir. Kendimizi frenleyemediğimiz her konuşmanın bitişi de hüsranla sonuçlanır ve bizden uzaklaşan insanlardan da soğumamızı gösterir.

Sayısız konuşmalar geçer insanlar arasında. Arkadaş meclislerinde, yarenlik ederken yapılan toplantılarda her zaman yalın bir dil ile ifade bildiriminde bulunmak esastır. Tersini denemek sürekli kötü sonuçlar doğurmaktadır. Dildeki kalite de, sohbet etmeyi bilmek ile doğru orantılıdır.

Sohbet Etmesini Bilmek
Sohbet Etmesini Bilmek

Sohbet Etmeyi Bilmek

Muhabbet arkadaşlarımız ve konuşurken bizi dinleyenlere saygı esastır. Genellikle tartışma ile biten sohbetlerin sonucunu kestirmek kolaydır. Başlangıçta sevgi ile başlayan her adım sonrası, hüsranın habercisi olarak bize dönebilir. Yani bu demektir ki, her başlayan muhabbetten sonra iyi şeyler besleyen insanlar, daima iyilikle karşılaşır.

Zaman her şeyin ilacıdır deriz. Www.Denizim.ORG sitesinde sizlere özgü paylaşımlar muhakkak ki vardır. Seviyeli sohbet etmenin en temel sonucu da, sosyal arkadaşların artması ve genişleyen dost sayısıdır. Bunların yükselmesi de bizi başarıya götürür. Hem ruhumuz tatmin olur, hem de gönlümüz. Sevinçle dolan kalbimizde daima mutluluk rüzgarları eser.

Yalansız ve dolansız yaptığımız konuşmalarda insanlar bizi can kulağı ile dinler ve bize güveni artar. Üzerimize düşen şey de sohbet etmeyi bilen insanlarla muhatap olmak ve onlara kendimizi dinletirken, onları da ehemmiyetle dinleyebilmektir.

Sebepsiz hiç bir kötülük, iyilikle sonuçlanmadığı için buna dikkat etmeliyiz. En esas olan şey de, sohbet etmeyi bilmek ve sohbet etmesini bilen ile konuşmaktır.

Www.Denizim.ORG

KRaL

22.08.2018

Seviyeli sohbet
Seviyeli sohbet

 

Sohbet Etmeyi Bilmek” için bir yorum

  • 23 Ağustos 2018 tarihinde, saat 17:29
    Permalink

    Sohbet etmeyi bilmek insanın hayat görüşü ile orantılıdır. Sohbet ederken kullanılan dil kişinin karakterini ortaya koyar. Seviyeli ve bilgi alış verişi sohbet ideal olan sohbettir.Emegine sağlık Kral.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir