Sohbet Yazıları

Sohbet Yazıları her zaman bilgi içermelidir. Denizim.ORG Mobil chat ve kaliteli sohbet sitemizin bugünkü konusu bu olsun istedik ve aldık kalemi  kağıdı elimize. Hani küçükken hep yazmak isterdik ya, büyüklerimizin yaptıklarını taklit etmeye çalışırdık ya, aynen öyle başladık döktürmeye. Bilgi çok değerli bir hazinedir. Bilgisiz toplumlar da, geri kalmaya yüz tutmuş toprak parçaları olmaya devam edecek ve gün gelecek ortadan yok olacaklardır.

Bu doğrultuda düşünür ve bir şeyler yapmaya karar verirsek, aslında esas yapmamız gereken şeyin sadece bilgimizi artırmak olduğunu açık bir şekilde görmüş oluruz. Öğrenmeye açık konularla bize yardımcı olmaya çalışan yazarları, bilim adamlarını ve şairleri izlemek ve kitaplarını almak isteriz.

En büyük şey de, yazılmamış eserleri yazılı hale getirebilme yeteneğidir aslında. Bu doğrultuda hemen her an bir şeyler okumalı ve okuduğumuzu da etrafımıza yansıtmalıyız. Bilgi paylaşınca çoğalır felsefesinden yol çıkarsak eğer, aslında ne yapmamız gerektiğini de kavramış oluruz. Sistemli bir konu ve sistemli bir sohbet yazısı ortaya çıkınca hemen bir şeyler kapmalıyız.

Kapabildiğimiz her bilgi veya öğrenmeye çalıştığımız her konu, bizim tam anlamıyla anlamımız olmaya devam edecektir elbette. Ardımızda bırakacağımız yarınlara da daha bir güvenle bakabileceğiz. Çünkü yarınlar en büyük sermayemizdir.

Sohbet Yazısı
Sohbet Yazısı

Sohbet Yazıları

Sohbet Yazıları, kendi içerisinde çok anlam taşır ve değerlidir. Bu değeri de belirleyen faktörler vardır, az yada fazla. Ama en etkileyici kısmı da, birbirine değmeden çakışan konuları ayırabilmek. Zamanla eleştiri yağmuruna tutulduğumuzda anlıyoruz ki, bizi biz eden bir dolu faktörün en önde geleninin bilgilenmek olduğunu göremiyoruz.

Ve bu durum bizde etkileşime yol açarak, tezat ve muamma oluşturuyor. İlk olarak bir yazar ne demek ister ve neleri anlamamızı ister. Onu bilmeli ve peşinden gitmeliyiz. Damarına basmadığınız her oluşum, size yol gösterecektir. Bir sohbet yazısı okuduğunuzda da buna çok dikkat etmelisiniz.

Kanunlar, adetler, örf ve ananeler içerisinde olduğumuzu sanarak kalıplaşmış kurallara boyun bükmemeliyiz. İyi okumalı ve iyi anlamalıyız. Çünkü, başarı buradan geçer. Sohbet Yazıları ile bir şeyleri öğrenmek de zaten kendi elimizde. ESEN KALIN.

Www.Denizim.ORG

KRaL

30.08.2018

Mobil chat
Mobil chat

Sohbet Yazıları” için 2 yorum

  • 30 Ağustos 2018 tarihinde, saat 21:26
    Permalink

    Kul öğrenmek için yola çıkınca Allah tüm mahlukati yardıma gönderirmiş. Bilgi edinmek bildiğini paylaşmak çok güzel tabiki. Emeğine sağlık Kral

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir