Sohbete Özlem Duymak

Hayatın her aşamasında konuşmak için Sohbete Özlem Duymak hissini yaşarız. Mobil sohbet siteleri içerisinde yaşanılan her duygunun bir adı vardır.

Buna bazen kendimiz bir isim takarız. Bazen de bu duygu kendiliğinden gelişerek ilerler. Sistem içerisinde adını koyamadığımız duyguları da yaşarız. Hasret, sabır, elem, keder, kavuşmak ve benzeri bir çok duygunun kendisi olur çıkarız adeta.

Yaşadığımız her anın ve her zamanın adeta bir adı vardır içimizde. Özlem duymak veya özlemi derinden yaşamaktır bunların bazıları. Hasretle o vuslat gününü bekler dururuz adeta. Aslında hiç gerçekleşmeyecek o güzel gün için asırlarca beklemeye kararlı oluruz bazen, sanki ömrümüz o kadar olacakmış gibi hem de.

Bildiğimiz kaderimizi bile unuturuz özlediğimizde ve beklediğimizde. Zaman adeta durur gibi olur hep. Nesillerden nesillere aktarılacak bir sevda hikayesinin kahramanı sanırız kendimizi. ” Hadi kalk gidelim umudum ” deriz. Bugün de akşam oldu ve o yine gelmedi…. Paramparça umutlarla sohbete özlem duymak denilen hasreti çekmeye devam ederiz adeta.

Mobil Sohbet
Mobil Sohbet

Sohbete Özlem Duymak

Sohbetin özlemi bazen o kadar yaralar ki bekleyeni, bunu tarif etmek mümkün değildir. 1 yıl beklersiniz sevdiğiniz insanı ve umutla çekersiniz o güzel günlerin gelecek olmasını. Yanıma geliyor dersiniz, umutsuzca ya da tamamen umutlanarak. Bir türlü gelmez işte. Sizi aklından silmiştir bir kere.

Yana yakıla hasreti çekseniz bile o sizi asla beklemeyecek ve hatta kokusunu bile sizden gizleyecektir. Solmuş bir resim çerçevesine hapsettiğiniz anılarınızı yaşamak bile haram olacaktır size. Bunu hak edecek ne yapmışsanız, kendiniz bile inanamazsınız bu olanlara.

Gene kandırılmış ve bekletilmiş olmanın yarattığı parçalanma ile birlikte bir kez daha kafanıza sıkıp gitmek gelir içinizden. Hem de binlerce kez, hatta milyonlarca kez. Hatıra defterinizde bir daha asla olmayacak birine hatıranızda kalsın istemeden, ondan geriye ne kaldıysa yırtıp atmak ve silip yok etmek istersiniz.

Gene hüsran, gene hasret, gene imkansız bekleyiş... Reva mıydı bu size?

Özlem Sohbet
Özlem Sohbet

Sohbeti Özlemek

Sohbeti özlemek kadar, o sohbeti dinlemek ve yaşamak da güzel. O konuşsun, siz dinleyin. O anlatsın, siz imrenerek bakın. Dizinde uyuyun, ya da uyumayın, sadece o anlattıkça siz rahatlayın. Arada bir kafanızı kaldırıp gözlerine bakın, ayaklarınızı kendinize doğru çekip derince nefes alın ve ” ben buradayım ” diyin.

Bırak da şu anın mutluluğunu yaşayayım diyin. Sevişmeden, öpüşmeden, dokunmadan.. Sadece bu anın huzuru için orada kalın. Hatta kımıldamadan, hatta nefes bile almadan ve hatta yaşamadan.. Artık ondan geriye ne kaldıysa avunmaya çalışın. Bir saç teli, bir mendil, bir parfüm ya da herhangi bir resim..

Peki bu özlemin başka bir anlatımı var mıdır acaba şair dilinde ya da sevenlerin gönlünde? Asla yoktur değil mi? Hasreti sadece çeken ve yaşayan bilmedi mi hep, sadece anılarla yaşamayı adet haline getiren insanlar hep daha çok sevmedi mi? Onunla konuşmak kadar, sohbete özlem duymak kadar başka ne yaramıştı ki size?

Sohbet Özlemi
Sohbet Özlemi

Sohbet Özlemi

Bunu yaşamak çok zor gerçekten de. İllaki bir sevda ateşi yakmalıydı bizi değil mi? Beraber olsak acaba bu kadar özler miydik birbirimizi? Belki de bu bir hasret köprüsü, bir dünya davası, bir yaşamak özlemi..

Her biten kahredici günde, her yaşanan yeni ve güzel günde duygular biraz daha anlam kazanıyor sanırız. Aslında her özlem duyulduğunda, her iç çekildiğinde içimiz biraz daha çekilmiyor mu kendimizden?

Biraz daha biz olmaktan çıkıp, ötekileşmiyor muyuz? Durup dinlenmeden sohbete özlem duymak duygusunu yaşadıkça, biraz daha yalnızlaşıyoruz aslında. Ne mutlu bize ve o köpek yalnızlığımıza..!

SubaT

27.07.2018

Mobil sohbet siteleri ve sohbet odaları Denizim.ORG

Boşuna özlemek
Boşuna özlemek

Sohbete Özlem Duymak” için bir yorum

  • 28 Temmuz 2018 tarihinde, saat 02:22
    Permalink

    Ne mutlu senin gibi seven olmak..Özlemin bile güzel.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir