Sohbette Dönen Oyunlar

Sohbette Dönen Oyunlar bazen can sıkar, gönül yorar, kalp kırar ve acıtır insanı. Kelimeleri özenle seçerek yaptığınız muhabbetlerde kimi zaman mantıklı, bazen de mantıksız durumlarla karşılaşırsınız. Değer verdiğiniz insanların sizi satmaya çalıştığını gördükçe de içten içe kahrolursunuz. Belki de sanal sohbet siteleri içerisinde dönen bu oyunlar, bu alemin bir parçasıdır. Bun bilemeyiz asla ama bir açıklaması vardır muhakkak diyerek sallar geçeriz.

Kahrolası o iyi tarafımız yok mu, işte o tarafımızla düşündüğümüzde aklımız almaz bazı şeyleri. Kimlikli ve gerçek bir insanı sanalda böyle biçimsiz davranırken göremezsiniz. Onların hep bir dili ve karakteri vardır zaten. Asla yalana-dolana yer vermezler hayatlarında. Ta ki karşılarına yalanlarla dolu bir hayat süren karakteri düşük insanlar çıkana kadar…

denizim
denizim

Sohbette Dönen Oyunlar

Bir bakıma bu oyunlar insana tecrübe de kazandırır.

Örnek verecek olursak mesela:

Şu an misafirim var, az bakamayacağım, ben size dönerim, şarjım az, telefonum kasılıyor” gibi sözlerle savuşturulan sevgilileri düşünelim.

Ne kadar yanlış ve değişik bir davranış şekli değil mi? İnsan neler beklerken, karşılığında neler buluyor şu sanal alemde, akıl alır gibi değil. Ne kadar basit, nasıl da garip bir durum bu..

Sizi seven ve saatlerce bir kelime yazmanız bekleyen insanı kandırıp, onu gerçekten de adam yerine koymamak kadar acı ne olabilir ki? Nefret edecek kadar kötüdür bu durum. Nefret kazandıracak kadar da küçük..

sanal oyun
sanal oyun

Sohbette Dönen Dolaplar

Sohbette dönen dolaplar için de örnek olarak verebileceğimiz bu durumdan daha vahim ne olabilir demeyin sakın. Neler var daha bir bilseniz.

Küçücük bir dünya sandığınız bu alem, nelere kadir değil ki?

Sevgi ve aşk diyerek çıktığınız her yolun sonunda bir batak muhakkak var ve sizi de içine çekmeye çalışacaktır.

İnsanlar sanal dünyayı ne olarak görüyor bilmeyiz belki ama bildiğimiz tek şeyin sadakat ve erdem olduğunu anlamamak için basit bir insan olmak gerektiğini de iyi biliyoruz.

Bu alem için söylenecek en akıllıca söz de, ”her şey olacağına varır” olacaktır. Saygılarımızla, hoş sohbetler dileriz.

Denizim.ORG Sohbette Dönen Oyunlar

SubaT

09.11.2018

sohbet siteleri
sohbet siteleri

Sohbette Dönen Oyunlar” için bir yorum

  • 10 Kasım 2018 tarihinde, saat 14:01
    Permalink

    Sanal alem konusunda beni her daim uyaran bir insansin.Burda ailevi kavramlarin olmadigini,beni gizliden gizliye sanal olarak takilan insanlardan uzak tutup hep korumaya calisan tek gercek gordugum insansin
    Emegine yuregine saglik

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir