Sonra…

Secret nasıl yapılır bilmem ben. En iyi bildiğim “Murphy’s rules”un hayatımdaki baskın etkisi. Ekmeğin tereyağlı reçelli tarafıyım ben..Sende Armut! Özgürlüğüme ve çevremdeki gereksiz kalabalığın beni dinç tutan tarafına o kadar alışmışken, hiç beklenmedik bir anda aşkla karşılaştım. Kapıları çarptım kapattım, kendimi zaten çok önceden kapatmıştım…”İnan bana! Bana güven! Ben senin hayallerini yıkmayacağım! Bana güven!” dedi aşk bana!

İnanmadım.

Güvenmedim.

Sevmedim.

Kalemim değil dedim.

Uğraşamam dedim.

Onur e edildim. Mutlu edildim. Değer verildim. İkna edildim; ama yine de sevemedim. Üzüldüm. Beni böylesine güçlü bir duyguyla seven birini sevemiyorum diye üzüldüm. Sonra düşündüm… Sevdiklerimle yakalayamadığım mutluluğu beni sevenle yakalamaya karar verdim. Yine sevemedim. Her gün o aşkın, o sevginin altında ezilerek Tanrı’ma dua ettim; “Tanrım! Beni böyle güzel seven birini ben de seveyim. Benim de gönlümde, ruhumda aşk ve sevgi olsun ona karşı.” Yine sevemedim. Ama kendimi bıraktım, suya bırakır gibi. Aslında daha başında görmüştüm sonumuzu. İhanete bakış açısını… Bazı şeyler benimle değişti sandım sonra.

Sonra….

Güvendim! İnandım! Sonra kimyamız buluştu, ne olduysa da zaten ondan sonra oldu.

Kendi isteğiyle, kendi iradesiyle bir birliktelik yaşama fikrinden vazgeçerek “görücü usulü evlenmiş farzedip kendimi seninle mutlu olucam!” dedim. Sabaha kadar içimi döktüm. Her zaman baskın aşkıyla üstüme gelen can o gece köşeye sinip ağzı kulaklarında beni dinleyip mutlu oldu sabaha kadar. Yapay yollarla salgılanan seretonin sayesinde düşen çenemle ve ağzımdan çıkanlarla o gece ben onu mutlu ettim. ..ve… Bir daha asla gel-git yaşamadım. Bağlandım, emin oldum, güvendim, inandım, mutlu oldum, coştum, en önemlisi huzur buldum.

Armut dibine düşer, ekmeğin tereyağlı reçelli tarafı da yere kapaklanır.

 

Sonra…” için 3 yorum

 • 27 Ekim 2018 tarihinde, saat 00:04
  Permalink

  Sonra… Uykudan uyanirsin sabah olmuştur. Rüya imiş dersin. Emeğine sağlık.

  Yanıtla
 • 28 Ekim 2018 tarihinde, saat 08:05
  Permalink

  Sonra insan yasadigini yasatabildigi surece o sonradan kaybolmaz taki yasattiginin disina cikana kadar hep sonrada kalmaniz dilegiyle..emeginize saglik..
  Birakalim armut dibinde kalsin..

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir