Spor Yapan Gençlerin Durumu

Sağlıklı olmak için uğraşan ve Spor Yapan Gençlerin Durumu her zaman pozitiftir. Yaşam standartları içerisinde spor yapmak çok zinde tutar insanı. Buna genç yaşlarda başlamak da ayrı bir yer tutar. Reel hayatın ve iş yaşamının kalıcı streslerinden kurtulmak için yapılan uğraşlardan birisidir spor. Kitlesel ve bireysel olarak yapılan bu çalışmalar sayesinde kötü alışkanlıklardan uzak durur insanlar. Sigara, alkol, madde kullanımı ve kumar gibi kötü alışkanlıklardan kurtulmak isteyen insanların genellikle tercihi spor dallarıdır. Yürüyüş, koşu, atletizm, futbol, basketbol, vücut geliştirme, halter, yüzme ve tenis sadece bunların küçük bir bölümüdür. Belli periyodik aralıklarla yapılan spor çalışmaları, daima vücudu sağlamlaştırır ve insanı rahatlatmaya yöneliktir. Tüm stres atılır ve gevşeme başlar.

Spor Yapan Gençlerin Durumu

İnsanlar gençlik yıllarında spora başlayınca, bu her zaman ilerleyen yaşlara da yansır. Ama gençlikte spor yapılmazsa, yaşlanınca yapmak çok zor olur ve vücut arıza verebilir. Çünkü alışkın değildir metabolizma. Ters ve alışkın olunmayan bir hızlanma sayesinde vücut bazı yerlerden sakatlanmalarla cevap verebilir buna. Hali hazırda hiç spor yapmamışsanız, bir uzman eşliğinde programlarla destekli çalışmalar yaparak buna hazırlayabilirsiniz kendiniz. Bu da en sağlıklı yapılacak şeydir. Spor yapan gençler, bu etkilere kapılmazlar ama onların da dikkat etmesi gerekir bazı şeylere. Mesela vücut geliştireyim derken, alınan kapsüller ve destekleyici toz vitaminlerin daima bir sağlık görevlisi veya doktora danışmadan alınmaması gereklidir. Buna dikkat eden kişiler sağlıklı olmaya daha da yakındır.

spor yapmak
Spor yapmak

Spor ve Gençlik Uyumu

Spor için sağlıklı olmak yerine, sağlıklı olmak için spor yapmak tezinden hareket etmeli ve dirençli bir vücut yapısına sahip olmalıyız. Bu da ancak akılcı ve teknik bilgilerle mümkündür. Tabi ki, genç olmak değildir sporun kriteri ama vücut yaşlandıkça direnç de düşer ve tepkiler daha da gecikir. O yüzden, her şey zamanında olmalı diyor ve gençlerimizi en genç yaşlarında spora başlamaya ve yaşlanınca da zinde kalmak için her zaman spor yapmaya davet ediyoruz. İş işten geçmeden ve sağlık kaybedilmeden tabii ki.

Saygılarımızla hoş bir hayat diliyoruz hepinize.

Spor Yapan Gençlerin Durumu her zaman iyi olur.

Denizim.ORG

KRaL

18.09.2018

 

Spor Yapan Gençlerin Durumu” için 2 yorum

 • 18 Eylül 2018 tarihinde, saat 01:02
  Permalink

  Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Demiş atalarımız vaktinde yapılan spor bedenin dinç kalmasında en büyük etken, gencler ve genç kalmak isteyenler spor a devam etmelidir. Emeğine sağlık Kral.

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 04:55
  Permalink

  Spor yapmanin faydalarını en güzel şekilde anlatmissiniz emeğinize sağlık

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir