Türk Lirası Kullanmak

Türk Lirası Kullanmak artık mecburiyet oldu. Çünkü ekonomik alanda döviz ile iş yaptıkça, milli paramız değer kaybetmekte ve piyasalarda can çekişen bir durum oluşmakta. İster istemez mecburen de olsa elimiz döviz ile işler yapardı ama artık bu asla böyle olmamalı. Futbolcular, basketbolcular ve diğer spor dallarında sporcular ile yapılan sözleşmelerin de artık Türk Lirası ile yapılması da kesinleşti gibi. Alışveriş merkezlerindeki kiraların esnafı ne kadar da kötü duruma düşürdüğünü zaten biliyorduk ama dövizin her gün yukarı seyir etmesi de oralara çeki düzen verilmesini gerektirdi. Toplumumuz bu kaosu da atlatacaktır elbette ama el birliği de her zamanki gibi şart. Buna tüm toplum kesimleri destek vermelidir.

Türk Lirası Kullanmak

Alışverişlerde kullanılan para birimi sadece Türk Lirası ile enerji gösterirse, hiç bir devletin tehdidi gerçekleşmez bile. Biz zayıf kaldıkça, bize meydan okuyan ekonomi sayısı artmakta ve çoğalmaktadır. Bu da beraberinde ağır bir mali çöküntü ile baş başa kalmamız demektir. Zamanla elbette bunu da atlatacağız, devlet ve millet olarak yeter ki el ele olalım. Elektronik aletler, daima Dolar bazında fiyatlarla etiketlerde görülür. Bunu kaldırabilir ve kendi milli paramıza dönebilirsek, ondan sonrası çok kolay. Sistematik bir şekilde bunu tüm topluma yaymalı ve uyarılarımızı her kesime göstermeliyiz. Eğer Dolar ve Avrupa Para Birimi ile alış veriş yaparsak bu gayretimize gerek de kalmaz. Yıkılıp gideceğimizin resmi olur bu artık.

Türk Lirası
Türk Lirası

Türk Lirası Kullanmak Faydalı mı?

Bunun faydaları elbette sayılamayacak kadar çoktur. Tüm ülke buna eğilebilirsek, aşamayacağımız engel de olmaz. Ev kiraları, iş yeri kiraları, elektronik aletler, sözleşmeler ve daha bir çok unsurda barınan döviz yaptırım gücünü kırabilirsek eğer daha da büyüyüp, Dünya üzerinde haklı bir tarafımızın olduğunu diğer ülkelere kabul ettirebiliriz. Kendi içimizde birlik olmalı ve buna çaba harcamalıyız. Ufak ya da büyük kazançlar için döviz bürolarının önünde kuyruklarla beklersek, hiç bu vatanı sevdik demeyelim maalesef. Çünkü vatanını seven insan dövizle iş yapmaz. Bu konuda ihracatçılarımızı tenzih ediyoruz. Saygılarımızla, esen kalın.

Denizim.ORG

Türk Lirası Kullanmak

KRaL

17.09.2018

Mobil Sohbet ve Bedava Sohbet Sitesi

Türk Lirası Kullanmak” için 2 yorum

 • 17 Eylül 2018 tarihinde, saat 13:09
  Permalink

  Her alanda olduğu gibi parasal konularda da millî olmak zorundayız. Eğer ki turk vatandaşiyiz diyorsak. Özumuze döndüğümuz bugünlerde artık milli paramizida değer katariz.Emegine sağlık Kral.

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 05:02
  Permalink

  Aynen size katılıyorum durumu en doğru şekilde anlatmissiniz

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir