Ülke Olarak Bütünleşmek

Ülke Olarak Bütünleşmek her zaman vatandaşlık görevidir. Karşımızdaki, bizi sevmeyen ve sürekli eleştiren ülkelerin liderleri ve siyası görüşleri ile devamlı bir yarış içerisindeyiz. Elbette, bunda haklı tarafımız çoktur. Haklılığımızı devam ettirebilmek için yurdumuza ne kadar vatandaşımız varsa, el birliği ile çalışmalı, üretmeli, sabretmeli, dayanmalı ve güzel günlere ulaşmak için kendi öz kaynaklarımızla çalışmaya devam etmeliyiz.

Yaşanan bunca ekonomik durgunluk, ekonomik kriz, siyasal bunalımlar, partiler arası çekişmeler ve dış ülkelerin baskılarıyla yapılmak istenen terör belası yüzünden, olduğumuz yerde saymak yerine atılım hamleleri yapmamız gerekmektedir. Sanatçılar, sporcular, öğrenciler, sanayiciler, esnaflar ve çalışan vatandaşlarımız vasıtasıyla elimizi taşın altına koymamız gerekmektedir.

Yaşadığımız ülke, üç tarafı denizlerle ve dört tarafı hainlerle çevrili bir ülkedir. Avrupa’dan Asya’ya bir geçiş noktası olan taşımacılık ve hava yolu şirketlerinin vazgeçilmez adresi olan güzel yurdumuzun nimetleri sayılamayacak kadar çoktur. Sıcak denizlere inmek için bir takım ülkeler Marmara ve Çanakkale boğazını kullanmaktadır ve bizim bu ülkelerden herhangi bir geçiş talebi hakkımız bulunmamaktadır.

Ülke Olarak Bütünleşmek

1923’te yapılan anlaşmalar gereği, 2023’e kadar geçişler serbesttir. 2023 yılından itibaren bu anlaşmaların tarihleri bitecek ve ülke ile bütünleşmek ne demek bunu hep beraber göreceğiz. Kendi topraklarımızda altın, çeşitli madenler, petrol ve doğal gaz arama çalışmaları yapabileceğiz. Zaman içerisinde kendi kaynaklarımızı kullandıkça, ekonomimiz rahatlayacak ve kendi ürettiği kendisine yetebilen birkaç ülkeden biri olabileceğiz.

İçimizde barınan hainleri eleyip, onlara gerekli cezayı verebildiğimiz zaman diğer ülkelerle çok daha hızlı rekabet etme noktasına gelmiş olacağız. Doğal güzellikleri ile ün yapmış, nam salmış ve görsel zenginlikleriyle her karış toprağı bir başka güzel olan Türkiye toprakları kendi içerisinde adeta bir cennettir. Dört mevsimi birden yaşayabileceğimiz başka hiçbir toprak parçası yoktur. Gelişen turizm bölgelerimiz sayesinde, turizm gelirimiz artmakta ve ülkemizin turistik bölgelerinin reklamı kendi kendine yapılmaktadır.

Yaşadığımız dünya içerisinde çok az ülke vardır ki, gelenek ve göreneklerine bağlı bir toplum olarak yaşamaya devam etsin. Türk ve İslam kültürünü bir kilim motifi gibi yan yana işlemeyi beceren ilk ve tek ülke Türkiye’dir. Bunun kıymetini bilerek, Ülke Olarak Bütünleşmek ve sürekli iletmek zorunda olduğumuzu lütfen unutmayalım.

Www.Denizim.ORG

KRaL

01.09.2018

Ülke Olarak Bütünleşmek” için 3 yorum

 • 1 Eylül 2018 tarihinde, saat 00:49
  Permalink

  Güzel yazı emeğine yüreğine sağlık

  Yanıtla
 • 1 Eylül 2018 tarihinde, saat 14:27
  Permalink

  Vakit birlik vakti vatandaş olarak devletimizin yanında olmalıyız.Farkli siyasi görüşe sahip olabilirsiniz ama gün siyaset yapma günü değil gün beraber olma günüdür. Bizi yıkmak isteyenlere karşı tüm etnik farklılıklarimizla siyasi farklılıklarımızla bütünleşip tek vücut olmalıyız ki düşmanlalarimiz bizi dize getiremeyeceklerini anlasinlar. Kral emeğine sağlık çok birleştirici bir makale yazmış sin.

  Yanıtla
 • 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 05:25
  Permalink

  Ülke olarak butunlesebilmemiz için herşeyden önce düşünce özgürlüğü ve düşünceye saygı olmalı.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir