Uzaklara Sevdalanmak

Uzaklara Sevdalanmak ne kadar da acıdır bir bilseniz? Uzattığınız hangi el tutulur bilinmez ama yoklukla savaşın en güzel ifadesidir aslında bu. Uzaklardan birine sevdalanmak ve ona aşk özlemi ile yanıp tutuşmak. Çok zor olsa da yine de bir deli sevda kaplar içinizi. Belki de acı çekmek, mayamızda var. Ya da acıya düşkünlüğümüz olmadan yaşamayı beceremiyoruz. İlla sevdamızı uzaktan yaşayıp, acıyla beraber yaşamayı göreceğiz.

Kimliksiz düşler görürüz her gün, her uykumuz bölünür bin parçaya adeta. Her parçasında binler ya da milyonlarca ahlar-tühler-keşkeler barındıran bir çelişki yumağı ile yaşar dururuz. Kime ya da neye inat ederiz, onu hiç bilemeyiz zaten. Tek anladığımız şeyin, aslında hasreti çekmek ve uzaklara sevdalanmak dendiğinde de ‘biz buradayız efendim’ diyebilmeyi çok istememiz olmuştur hep.

Kusursuz bir hayatın en güzel yanı da, kusurları bertaraf edebilmektir. Kusurları görmezden gelip ya da onları elemesini becerebilmeyi bilmektir. Bazen kendinize ait bir şey istersiniz hayattan.

O benim işte..’ Diyebileceğiniz bir şeyiniz varsa sıkıntı da vardır elbette. Bizleri her zaman, sahip olduklarımız üzmedi mi? Sahibi olduğumuzu sandıklarımızdan her darbe yemedik mi?

Bazen yıllarca çalışıp evler aldık, arabalar aldık. Bir deprem veya yangın oldu, evin içinde kalıp öldük ya da sevdiklerimizi kaybettik. Bir kaza oldu ve o gözümüz gibi baktığımız arabanın içinde biz ya da sevdiklerimiz can verdik, canlar verdik. Kimi zaman da, çok sevdiğimiz çocuklarımızdan bile büyüdükçe bizden uzaklaşmalarını izledik çaresizce.

Gün gelip de yaşlanınca, vefasızlık örneği sergileyip bizi aramamalarına bile iç çektik sadece. Kızamadık, üzülmesinler istedik. Onların mutluluğu bizi her zaman mutlu ederdi, peki ya bizlerin kötü durumda kalması onları mutsuz mu ediyordu ki bizi arayıp-sormuyorlardı?

Denizim.org
Denizim.org

Uzaklara Sevdalanmak

Uzaklara sevdalanmak ya da uzakları sevmek, uzaktakini sevmek ve ona sevdalanmak. İşte en önemli sorun da burada başlıyor. Hiç görmediğiniz, teninin kokusunu bile tarif edemediğiniz birisini uzaktan sevmek ne kadar da acı?

Hani bu şuna benzer..

Cennete çok gitmek istersiniz ama bir türlü nasıl olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Acaba o uzaktaki neye benziyor, kime benziyor, nasıl yürüyor, nasıl nefes alıyor, nasıl uyuyor veya nasıl yemek yiyor.. hatta nasıl bakıyor:(

Veya bilmediğim o uzak iklimde şu an kiminle beraber, kimin kokusunu içine çekiyor ve kimin sevdası benim sevdamdan daha üstün diye düşünmeden duramıyor ve köpek yalnızlığınızla savaşmaya ve yalnız kalmaya devam etmeye çalışıyorsunuz.

Uzaklara sevdalanmak ya da uzakları sevmek, bir köpeğin yalnızlığı kadar yaralayıcı olsa gerek.

KRaL

13.08.2018

Uzaklara Sevda
Uzaklara Sevda

 

 

 

Uzaklara Sevdalanmak” için bir yorum

  • 13 Ağustos 2018 tarihinde, saat 20:33
    Permalink

    Uzaklara sevdalanmak ateşten gömlektir.Ne çıkarıp atabilirsin ne de onunla yaşarsın. Seni dayanılmaz bir ikilemde bırakır. Birde yüreğinin tam ortasına yerlesmis sevdalar vardır. Hem çok uzak hem çok yakındır. Emeğine sağlık Kral.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir