Uzayıp Giden Aşklar

Uzayıp Giden Aşklar için söylenecek çok fazla bir şey de yok. Kim bu uzak, ya da uzak nedir, uzak yakın mıdır aslında? Bu sorulara cevap verirken çok düşünmeye de gerek yok. Kusursuz bir yalnızlık gibidir aslında uzaklar. Uzaklara dalıp gitmek de aslında bir yalnızlığın kendi içinde doğrularını araması gibidir. Kumsalda kumlarla oynayacak çocukların hayatı gibi değildi hayat.

Boş ve verimsiz bir çöl kadar amaçsız da değildi. Tek şey, sevmeye odaklanmış gariban bir yüreğin çekmeye çalıştığı o zorluklardan başka bir şey değil gibi görünüyor. Uzayıp giden zaman ve uzayıp giden aşk ya da aşklar veya bitmek tükenmek bilmeyen sevdalar uzadıkça, aslında çok uzak diyarlardan haber gelmez.

Bir var oluş destanına döner durur hayatımız. Kimsesiz ve saf, yoksul ve saygın. Ama sadece bir amacın arkasında toplanır insan fikri. Uzaklarda sevdiğinin bir haberi, ya da uzaklardan bir haber. Esas olan şey de, bir tarafa biriktirilen umutlara adres bulabilmek. Kimse yarınlardan umut beklemeden yaşayamaz ki. En azından bunu denemek bile başlı başına bir olgunun dışa vurur halidir.

Giden Aşklar
Giden Aşklar

Uzayıp Giden Aşklar

Uzaması, bitmemesi ve yalnızlığa hapsedilen aşkları isimlendirecek olursak, bunun adı yoktur aslında. Kötü insanlar bunu asla beceremez. Aslen içimizde iyi şeyler çok da azdır. Hepimiz kötüyüz demesek de, bazılarımız içimizdeki kötü şeyleri sakladığımız ya da saklamayı becerebildiğimiz için iyi olabiliyoruz görünmekteyiz.

Bu belki de bizim esas olmak istediğimiz şey değildi, aslında olmayı becerebileceğimizi sandığımız şey gibi duruyor. Bir efsane gibi yalnızlaşmak ya da bir efsane gibi ölümsüz yalnızlık. İkisi de aynı şey değil mi? Evet tamamen aynı aslında. Tıpkı birbirinin kopyası gibi ikizler olur ya, tek yumurta ikizleri. Ayrıştıramadığımız o iki kardeş gibidir, yalnızlık ve uzaklar…

Kimsenin bakamadığı aynalar gibiyizdir bazen. Uzak görüntüleri yakın eden bir ayna gibi ne de çok bakarız kendimize. Aslında bir sevdanın tek başına yaşanamayacağı gerçeği gibidir uzakları sevmek. Uzayıp Giden Aşklar ve yasaklar, işte burada hayatın en anlamlı basamağı başlıyor. Uzaklara gitmeyi becerebilmek.. Ne kadar da zor..!

Denizim.ORG

SubaT

02.10.2018

 

 

Uzayıp Giden Aşklar” için 2 yorum

 • 2 Ekim 2018 tarihinde, saat 21:19
  Permalink

  Gözlerinizi kapattiginizda hayatınızın her anında onu görebiliyorsaniz hissedebiliyorsaniz uzak değilsinizdir aslında herkesten yakındır kokusunu kalp atışını bile duyarsınız.bazen en yakininizdaki en uzak gelir size.bazense kilometrelerce uzaklıktaki insanın kalp atışını bile duyarsınız…

  Yanıtla
 • 2 Ekim 2018 tarihinde, saat 23:23
  Permalink

  Uzaklık mesafeler le anlatilir ya! Aşkta uzaklık tanımı sevdiğinin gözlerinde ki mesafeden belli olur. O gözler sana kilometrelerce uzaktan bakıyorsa uzaktır işte.Uzayip giden aşklar gözlerde başlar ve kalplerde mesken tutar. Aşk sen olabildiğin kadar bana yakın ol. Emegine sağlık Şubat.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir