Yalan Sohbet

Yalan Sohbet konusu ile size geldik. Mobil chat yapmaya alışkın insanların hepsi de doğru konuşacak değil. Muhakkak içlerinde kendini sanal ortamlara çok kaptırmış ve reel hayatlarında başarılı olamadığı için, bu alemde kendine gerçeklik arayan birileri var elbette.

Sabah uykudan uyanır uyanmaz chat yapmaya başlayan, kahvaltısını bile yapmadan sohbetlere dalan, evindeki sorumluluklarını ihmal ederek buralara kendini atan bir dolu insan tanıyoruz.

Reel hayatındaki yalanları hayat felsefesi olarak kabul edemeyen ama sanal yalan konusunda epey maharetli insanlarla bir arada olmak, üzerimizde bazen gerginlik de yaratabilir. Ummadığımız bir anda söylenen basit bir yalan bile, o tarz insandan aniden soğumamıza vesile olabiliyor.

Neye yalan için inat edilir ya da ne için yalan söylenir bilemeyiz ama bazı insanların söylediği yalanlar gerçekten de çekilmez bir hal alıyor. Örneklemeye geçmeden önce bu noktaları biraz kurgulamakta fayda olduğunu düşünüyoruz.

Chat
Chat

Yalan Sohbet Ne İçin Yapılır?

Bu tarz sohbetlerde esas amaç, ilgi çekmek ve ilgi odağı oluşturabilmektir. Bunun örneklerine bakalım şimdi.

İki kişi sohbet ediyor ve diğerleri de bunu izliyor. Baş rollerde, bir yalancı ve bir de onu dinleyen doğru kişi var, yani yalanı dinlemek zorunda kalan ya da yalan dinlemeyi adet haline getiren bir insan. İzleyelim bakalım, yalan sohbet konusunda vereceğimiz örnekler hoşunuza gidecek mi? X kadın, Y erkek.

X- Selam, nasılsınız?

Y- Aleyküm selam, iyiyiz Allah’a şükür. Sen de iyisin İnşallah?

X- İyiyim teşekkür ederim. Allah iyilik versin.

Y- Cümlemize İnşallah. Amin.

X- Bugün aslında hiç iyi değilim. Eşimle kavga ettik, beni dövdü. Boşanacağım. Dayanamıyorum artık. Her gün şiddet görüyorum. (Bu kadın, bir gün önce ayrıldığı sevgilisine nispet yaparcasına, eşi ile çok mutlu olduğunu ve her geçen gün eşine daha da çok bağlandığını anlatıyordu.)

Y- Allah bir kapı açar İnşallah. Peki bunun sanal ortamlara takılman ve ailen ile alakalı bazı ihmallerinin olması ile ilgisi var mı acaba? Yani demek istiyorum ki, eşinle bu konu ile alakalı hiç konuştun mu, belki sorun senin o elindeki telefonla çok alakadar olmanla ilgili olabilir.

X- Hayır. O konunun bizim evliliğimiz ile ilgisi yok. Ayrıca onun da telefonu var ve o da sanal dünyaya takılabiliyor. Bu konuda beni de serbest bıraktı zaten. İkimiz de karışmıyoruz birbirimize.

Y- Yani sen de o da bu işlere takılıyor ve birbirinize karışmıyorsunuz öyle mi? Tuhaf bir durum değil mi bu sence? Ayrıca düne kadar çok mutlu olduğunu söylüyordun ve eşini sevdiğinden bahsediyordun.

X- Evet ben dün öylesine yalan söyledim. Kıskandırmak için. Buna gerek duydum belki ama gereksiz bir şeydi belki de.

Y- Keşke hep doğru konuşsan, bunun faydasını görebilirsin. Sana destek olmak isterim. Yanında olmak istiyorum. Üzülüyorum bu durumuna. Sen çok güzel bir insansın. Daha iyilerine layıksın.

X- Ben de senin verdiğin bu desteğe minnettarım. Senin gibi olsa herkes, hayatımdaki herkes senin kadar anlayışlı ve kadın ruhundan anlayan bir karakterde olsa. Özeline gelebilir miyim, orada konuşalım.

Y- Tabi ki, zevkle, bekliyorum.

Sohbet odaları
Sohbet odaları

Yalan Sohbetin Yalan Sonucu

İşte bu muhabbetten sonra, yalan sohbet ortamı kurulmuş olur ve özel odalarda telefonlaşmalar, whatsapp numaraları, skyp adresleri havada uçmaya başlar.

Artık bu sohbetin kesin olan sonucunu umarım anlamışsınızdır. Reel hayat biraz daha yalana boğulmaya, sanal ortamlar da yalana devam etmeye başlar. Sohbet odaları ortamında, yalan chat içerisinde en kadar mutlu olabilirsiniz ki?

Bundan sonra sadece zevk alemi ve ihritaslarla dolu bir sanal oyun başlayacaktır. X ve Y mutludur artık. Ta ki, birbirlerinin yalanlarını yakalayana kadar. Ne diyelim ki, yalan sohbet odaları dedik zaten en başta, doğruluk aramak mantıksız elbette. Keyifler olsun iki tarafa da.

Esen kalın.

SubaT

20.07.2018

 

Yalan chat
Yalan chat

Yalan Sohbet” için bir yorum

  • 21 Temmuz 2018 tarihinde, saat 15:48
    Permalink

    Yalan eğer bir insanın hayat tarzı olmuşsa, doğrusu daima sorgulanır.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir