Yaşanmamış Hayaller

Yaşanmamış Hayaller bazen insana dersler verir. Bazen diyoruz, çünkü bundan herkes ders almaz. Hayallerin ucu bucağı yok ve hiç bir zaman da olmayacaktır. İnsan hayal ettikçe yaşar dedik değil mi? Hayallerin ve yaşamanın ne arkası kesilir ne de sonu gelir. Yaşanmamış hayaller kadar, belki de yaşanmış hayallerin gerçek dışı kalmasını da düşünürüz.

İşte o zaman da hayal etmeye gerek kalmaz. Umutların ve beklentilerin daha da artarak devam ettiği bu hayatta, daima başarılı olmak için arzuların gerçekleşmesi ve emellerin hayata geçirilmesi adına her saniye sınırsızca hayal ederiz.

Kimi zaman parayı, kimi zaman saadeti, kimi zaman da yalnız kalmayı..

İşte hayal etmenin hiç bir zaman ölçüsü yoktur. Şikayet etsek de değecek hayallerin en iyi tarafı da gerçekleşeceğini sanarak beklemek olmalı. Zaten umudu olmayanın hayali olabilir mi ki? Kimsesiz kalan her insanın yaptığı gibi bir yerlere tutunarak onlara kimlik yüklemek adına paylaşımlar vardır. Onlarla yaşamayı bilmeyen zaten hayal de edemez hiç kimseyi. Ne bu dünyanın getirdiklerini kabul ederiz, ne de götürdüklerini.

Her şeye bir isyan yarattığımız benliğimiz bile bazen bizi sorgulamaya ve anlamsızlaşmaya başlar. Onun sorduğu sorularla ayaklanmaya ve cevaplar bulmaya çalışırız.

Hayaller
Hayaller

Yaşanmamış Hayaller

Yaşanmamış hayallerin kendi adına bazı hikayeleri vardır. İçinde aşkın ve sevdanın geçtiği, ayrılıkların olduğu ve yıpranmış insanları konu alan hayallerdir bunlar. Dünya yıkılsa da gülmeliyiz deriz kendi kendimize defalarca.

Hadi git şimdi ama bir daha benim adımı bile aklına getirme.’ dediğimizde bir nevi nefreti hayal ederiz bundan sonrası için.

Sorunlu insanlar vardır, kimse anlamaz onları. Aslında hepimiz bir sorun yumağı haline gelmedik mi? Hayal etmeye etmeye, ya da çok hayal ede ede. Bu eskidi, bundan başka bir şey olmaz deriz bazen de. Aslında esas yeniliğin ondan kaynaklanacağını bilemeden hem de.

Baştan yenilgiyi kabul edenler asla başarılı olamazlar dediğimizde de karşımıza her zaman anlayamadığımız insanlar çıkar. Dibi delik bir bidonu doldurmaya benzer bu hayat aslında.

Hiç bir zaman dolmacayak bir kabı doldurmaya çalışmaktır aslında yaşanmamış hayaller.

Esen kalın.

KRaL

19.08.2018

Yaşanmamış
Yaşanmamış

Yaşanmamış Hayaller” için 2 yorum

 • 19 Ağustos 2018 tarihinde, saat 23:47
  Permalink

  Emeğine yüreğine sağlık çok güzel olmuş

  Yanıtla
 • 20 Ağustos 2018 tarihinde, saat 02:02
  Permalink

  Hayallerin kadar var olursun bu hayatta.Ne zaman ki hayal kurmayı bırakır insan yaşama sebebi kalmamış demektir.Hayellerin gerçekleşmesi dileğiyle Kral emeğine sağlık.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir