Yaşarken Ölenler

Yaşarken ölenler belki de yaşamın kıyısından dönenlerdir. Hayatı boyunca hiç başarılı olamamış ama her zaman başarıya odaklanmış bir insanı düşünün. Ne yapsa olmaz, ne etse olmaz birini hayal edelim ve ufkumuzu geniş tutup kendimize bir zeka testi ile cevap verelim. Çok seven bir insan düşünelim, her şeyi ama çok bir şeyi seven..

Fakat hiç bir zaman yaşamayı asla beceremeyen, sadece etrafındakileri mutlu edebilen ama kendisi asla mutlu olmayan birini hayal etmiştik değil mi? Aslında hayal etmeye de çok fazla gerek yok. Bu dünyada çok hayal edenin de sonu sakat..

Biz sadece kurgulayalım şimdi..

Yıllarca ailesini ve etrafındaki yaşayan yakın akraba ve arkadaş çevresini mutlu etmek için gece gündüz demeden saatlerce çalışıp didinip ekmek parası kazanan insanları hayal edin. Kendisine zaman ayıramayan, asla sevinçten eser bulunmayan ve sürekli mutlu olmak için bir şeyler yapmaya çalışan bir insanı düşünmüştük

Onun çevresi paragöz, onun etrafı kadir kıymet bilmez ve hayatta tek yaptığı şey de insanların uğruna hayallerinden bile vazgeçecek biri olarak yaşamak. En kötüsü de bu değil mi? Yaşarken ölenler için verilecek en güzel ve anlamlı örnek de aslında sadece tek başına bile bu örnek olabilir.

yaşarken ölebilenler
yaşarken ölebilenler

Yaşarken Ölenler

Yaşarken ölebilenler de aslında iyi insanlardır. Çünkü, bazen şartlar müsait olsa bile asla ölemezsin. Buna ne etrafın izin verir, ne de mukaddesatın..

İllaki yaşamak ve sürünmek zorundasındır. Bu sana yazılmış bir kere ve bunu asla değiştiremezsin. Kabul etmediğin ne varsa, aslında kaderindir diyebiliriz. Bu kadar sen doğmadan evvel yazılmıştır alnına. Seversin kavuşamazsın, kavuşursun ama yakışmazsın, yakışsan da yakıştıramazlar bir türlü.

Bu sanki bir hayat gerçeği olarak devamlı karşına çıkar ve alnına alnına vururcasına kapışırsın aynalarla..

Zaman geçer her şey yerine oturur, sen ayaktasın..

Herkes yürür, sen durursun, durdururlar..

Her insan ailesi ile saadeti yaşar, sen her gece gizlice ağlarsın, avaz avaz sessizlik olur durursun.

Sonunda eline bir fırsat geçer ve mutlu olmak için bir adım atmak istersin. Tüm etrafındaki insanlar tek bir kelime eder ‘ Sana yakışır mı? ‘..

Yaşarken ölenler kervanına katılmışsındır artık bu sözle birlikte..

Www.Denizim.ORG

KRaL

23.08.2018

Yaşarken
Yaşarken

Yaşarken Ölenler” için bir yorum

  • 24 Ağustos 2018 tarihinde, saat 00:49
    Permalink

    Yaşarken ölenler kendi mutluluğunu rafa kaldıranlardır. Ben demekten itina eden sen diyenlerdir. Belki görüntü de kaybetmiş gibi görünürler ama aslında kazanmışlardir. Vicdanlari hep rahattır. Eline sağlık.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir